Gladiators A - Saňaři 3:5 (2:2)

Krajský přebor - neděle 18.10.2015 - hala Střední

Článek

19.10.2015 - Jura

Je tu první letošní porážka týmu Glads. Červenočerní bouhžel nestačili na nováčka v krajském přeboru a po vyrovnaném boji nakonec odcházíme z domácí palubovky bez bodu.

Přitom Glads vlétli do zápasu velice rychle a již ve druhé minutě poslal Palo po přihrávce Michala domácí do vedení. Jenže hosté se z obdržené branky nezhroutili a hned po třech minutách vyrovnali, to když jejich rychlonohý útočník zavěsil míč přesně do šibenice. Hra byla celou dobru vyrovnaná a akce se střídaly na obou stranách. Tudíž to byl pro diváky velice zajimavý zápas a o góly tu nebyla nouze. Další zářez na pažbu si připsal Vojta, kterému krásně sklepl míč na hrušce Šprt a Vojta z hranice vápna propálil vše co mu stálo v cestě 2:1. Saňaři se s průběhem zápasu nechtěli smířit a přidávali na intenzitě směrem kupředu. Tři mininuty před koncem se jeden ze saňařu prosmýkl krásně celou naši obranou a naštěstí jen rozezvonil tyč za skvěle chytajícím Lanzou. Tato situace nakopla hosty do dalšího tlaku, z něj si vykoledovali v 18. minutě přímák z nebezpečného místa. Lanza si však se střelou poradil. Bouhžel se Gladiátorům vedení do poločasu nepodařilo udržet a minutu před koncem, po závaru před vlastní bránou, kde se nám ani na třikrát nepodařilo dostat míč pryč, nás soupeř potrestal gólem. Tudíž v polovině zápasu se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vletěli Saňaři jak pokropení živou vodou a už po půl minutě se dostali do brejku, který nekompromisně proměnili. Šance byly na obou stranách, ale ty větší bouhžel před bránou domácího týmu. Šanci na obrat zápasu držel nejdřív Lanza, který vychytal samostaný úprk jednoho z hostí a poté František, který vykopával míč z brankové čáry. Domací zabrali a Michal, který si vzal míč u vlastní brány, prošel půl hřiště a nekompromisní ranou do šibenice vyrovnal na 3:3. Hra se neustále přelévala z jedné strany na druhou, šance se střídaly na obou stranách. Jenže hosté dokázli jednu z nich proměnit a po teči vlastního hráče se dostal míč za naší brankovou čáru. Glads tedy vrhli všechny síly do útoku. Soupeři už měli pět faulů, ale bouhžel dalšího faulu se už nedopustili a hráči domácích se touženého desetimetrového kopu nedočkali. Čtyři minuty před koncem sáhli domací k powerplay. I když zbývalo hodně času, tak kromě asi jedné povedené šance, kterou se ovšem nepodařilo důrazně zaknočit, si Glads velké ohrožení soupeřové brány nepřipsali. Více hrozil soupeř, který zkoušel přes celé hřiště trefit opuštěnou bránu domácího celku. Což se jim nedařilo, proto těsně před koncem změnili svůj odkop v přihrávku za obranu, kde jejich rychlý útočník pojistil výhru Saňařů na 5:3.

Pohled Vojty:

Už těch výher v řadě v této sezóně bylo asi příliš. To si pravděpodobně pomysleli červení bojovníci po sérii pěti výher A i B-týmu. Tentokrát upustili od důsledné obranné hry a tak si Saňaři po přestřelce na Střední užili svoji první historickou výhru v Krajském přeboru JM. Domácí tím přišli o atraktivní možnost zůstat na čele KP.

Glads se uvedli první brankou hned v první minutě. Nenápadnou nahrávku z půlky mimo branku hostů Palo jen lehkým obloučkem přesměroval na branku a k překvapení všech míč, po chaotickém zákroku brankáře, skončil za brankovou čarou -1:0. Snadná branka zřejmě ujistila domácí, že není potřeba přílišného úsilí a body zůstanou doma. Pohyblivý, techničtí a zatím lehce zakřiknutí Saňaři celkem rychle srovnali krásnou bombou z autu k bližší tyči – 1:1. Domácím se následně vydařila souhra obnovené první čtverky, Šprt na hrušce přiťukl Vojtovi a ten pohodlně zvýšil  - 2:1. Do konce poločasu se hrál futsal nahoru dolů, což domácí zrovna s týmem Saňařů rozhodně neplánovali. Několik svých šancí domácí nevyužili, zato hosté potvrdili svoje útočné kvality a těsně před koncem půle se po závaru a nepovedených odkopech domácí obrany prosadili přízemní střelou z hrany brankoviště – 2:2. Dle odborných analytikůJ v hale toto byl zřejmě klíčový moment utkání.

Do druhé půle sice Glads posílili obranu změnou v sestavě (Švanci za Vojtu), nicméně hned po 33 sekundách hry situaci dva na dva hostující útočník se štěstím využil – 2:3. Hostům rázem narostlo sebevědomí a hlavně drobný plejmekr s číslem 9 dokázal každý svůj pobyt v obraně Glads nebezpečně zakončit. Po výhozu domácího branaře, krátké kličce krásně pálil Michal do horního rohu branky (3:3), ale to hosty příliš nevykolejilo. Saňaři totiž brzy znovu šli do vedení, střelu z půlky zásadně tečovali krátce po sobě dva hráči, takže nákop směřující zcela mimo branku nakonec dorazil až za záda bezmocného Jansy – 3:4. Domácí zkusili znovu drobnou změnu v sestavě (Vojta za Roziho), ale jejich útočné Glads manévry dnes postrádali drajv minulých zápasů. Power play v posledních 4 minutách přinesla jednu krásnou učebnicově sehranou akci, kterou ovšem domácí hráč bohužel nedokázal kvalitně zakončit. Zbytek přesilovky byl jen zmar, rychlá obrana Saňařů nedala šanci Gladiátorům prakticky ani rozehrát, navíc v poslední minutě dopravili míč do prázdné branky - 3:5.

Škoda naivní obrany domácích, nevyužití váhavého brankáře soupeře a nepříjemná hlasitá radost početné návštěvy hostujících příznivců, toť nedělní večer očima Gladiátora.