Gladiators Brno futsal club

Články

Inexis Bučovice - Glads A 4:4 (2:3)

Zápasy s Inexisem jsou vždy bohaté na góly a nejinak tomu bylo v posledním zápase áčka v sezoně 2019/20. Hned v první půlce se skóre měnilo pětkrát, přičemž tři míče ze sítě lovil domácí brankář Pašťa. Dvoubrankový náskok Inexisu umazal Adam - nejprve propálil gólmana prudkou přízemní střelou na zadní tyč a následně uklidil do prázdné kasy rafinovanou patičku Šprta operujícího na hrušce. Na poločasových 3:2 upravil okopávaný Majkl, který nasupeně prokličkoval celé hřiště a mimojiné tím Franzovi přiklepl “eratovskou” asistenci. Glads bohužel nadějným náskok neudrželi, byť jejich touha odvézt z Vyškova plný počet bodů byla značná. Inexis totiž skóre znovu otočil na svoji stranu po dvou zakončeních z pokutového území, s nimiž Ruman nemohl nic dělat.  Zaslouženou remízu 4:4 trefil v poslední minutě Šprt, který se na penaltě dostal k odraženému míči a propálil klubko bránících hráčů před sebou. Následovala zdařilá oslava U Míče, kterou znásobila úderná jednotka v Pitkinu. Adam díky čtyřem víkendovým zásahům ovládl soutěž v produktivitě o bod před Vojtou, který však odehrál o čtyři zápasy méně. Příkladná byla Adamova účast, jako jediný odehrál všech 20 zápasů.  V nich nasázel 19 gólů, čímž se stal jednoznačně nejlepším střelcem. Do hry zásahlo během sezóny celkem 14 hráčů a dva gólmani. Většina zátěže byla na Rumecovi, jemuž Robo ulehčil pouhými čtyřmi starty. Zajímavostí je, že celkově jsme obdrželi jen čtyři žlutá napomenutí, vyloučen nebyl nikdo. čtěte více

Amor Kloboučky B - Glads A 2:4 (0:0)

Poslední dvojzápas devatenácté sezony v historii Glads A přinesl výjezd do vyškovské haly známé vyleštenou palubovkou, na níž mají míče nebývalý skluz. Ten měl i časový program, a proto Glads dlouze přihlíželi, jak dvojice Obruča-Horák v předcházejícím špílu devastuje nebohé béčko Kalábku a v chůzi sází jeden gól za druhým. Glads čekal následně posezónní škopek U Míče a motivace přivézt s sebou ze závěrečného dvojšpílu nějaké body byla vysoká. A to navzdory objektivím skutečnostem, že na podzim Glads vydřeli pouze jednu remízu a nyní se k odvetám sešli v počtu 7+1 s nemocným Vojtou jako jedním ze tří beků. Obrana však byla paradoxně to, co šlo hostům v prvním poločase proti Kloboučkám nejlépe. Modří domácí tak neměli víceméně žádné šance, pozdravy zdálky snadno pokryl Ruman. Zato červení měli příležitostí k otevření skóre hned několik, bohužel z mnoha brejkových situací nic nevytěžili. Bezbrankový stav rozčísli začátkem druhé půle hráči Kloboučků a rychle odskočili dokonce do vedení 2:0. Z pohledu Glads se jednalo o gigapešek, ovšem vidina škopku bez bodů byla příliš nepříjemná. Glads tedy povstali a zápas zkušeně otočili. Nejprve zužitkoval kombinaci Majkla s Vojtou v přečíslení 3 na 2 Adam a střelou zboku snížil na 1:2, načež Hložis naběhl do volného prostoru před brankou a Vojtovu pobídku z autu umístil na zadní tyč. Netrvalo dlouho a Majkl usměrnil Jurovu střílenou náhru zleva pod padajícího gólmana a čtvrtým vítězným gólem v sezoně ovládl tuto statistiku v rámci A týmu. Pojistku na 4:2 přidal znovu produktivní Adam. Závěr byl nervózní, Glads mírně zmatkovali, ale náskok uhlídali a Hložis mohl zvýšit do prázdné branky, byl však stažen dobíhajícím bekem. Následovat měla penalta a zřejmě i červená karta, ale arogantní rozhodčí Tomáš Slanina pouze ukončil zápas a následně odešel na dvacet minut “nahoru”, jak sdělili kouřící sudí poté, co se Glads domáhali pokračování programu druhým zápasem. Spěchali jsme na přece na to pivo! čtěte více

Atlantis - Glads B 2:4 (0:1)

Atlantis nebyl tak slabý, jak si možná někteří představovali. V prvních 15 minutách s Glads svedl vyrovnanou bitvu. Červení sice místy vzorně drželi míč a pěkně si nahrávali, ale jejich nápady končili před vápnem. Nevydržel to kapitánskou páskou ověnčený Majkl a jeden z brejků si namířil přímo k brance. Obránci to s bráněním opravdu přehnali, takže o penaltě nebylo sporu. První gól utkání tak vstřelil lehce kulhající navrátilec Jura a to s velkým přehledem, viz video na Twittru.  Druhou půli  začal skvostně opět Majkl, tentokrát mu nikdo v brejku nebránil, ale výsledek byl stejný - přesná rána pod víko - 0:2. Ale kde se vzalo, tu se vzalo, vyrovnání bylo na světě. Atlantis dvakrát přetlačil Glads kolem branky a najednou to byl soupeř, který byl plný elánu a touhy po bodech. Červení bojovníci ale ke konci zápasu vzali otěže utkání do svých rukou agresivnějším napadáním rozehrávky a získali tak zpět výraznější převahu. Ta vyvrcholila narážečkou, kdy předposledním dotykem Vlasy poslal míč Šprtovi proti noze a tomu stačilo nastavit nárt, aby míč usměrnil k tyči. V ten moment Atlantis fakticky bitvu prohrál, výrazně polevil a tak mohl v poslední minutě Tony přísnou nahrávkou vyzvat Švanciho na zadní tyči, který ale těžkou pozici zvládl a jistou placírkou stanovil konečné skóre. čtěte více

Napoleon - Glads A 6:2 (3:0)

Na podzim Glads málem porazili (vyrovnání v poslední minutě)  tehdy suverénně první tým tabulky jen s jedním hráčem na střídání. Tentokrát byli papírově síly vyrovnanější, ale prakticky Napoleon dominoval. Od prvních minut byl silnější, šťastnější resp. šikovnější v soubojích, dobíhal zdánlivě ztracené míče a dobře kombinoval. Když k tomu přidáme vynikajicícho brankáře, bylo jasné, že k nějakým bodům vede cesta jen přes perfektní obranu a dobrou koncovku. Defenzíva Glads nakonec asi nebyl hlavní problém (stav 3:0 vydržel až skoro do konce), to spíše v útoku se šance vytvářely sporadicky a když se do nich červení dostali, tak mířili ale úplně vedle nebo vynikl brankář soupeře. Červení byli nakonec rádi, že v posledních dvou minutách zápasu odvrátili dehonestující skóre s nulou. Majkl v zoufalém průniku po levé straně vyslal bodlem jedovatou střelu do bližšího růžku a v posledních sekundách Adam z těžkého úhlu zakončil dlouhý závar před brankou soupeře.  čtěte více

Hombres - Glads A 3:4 (2:2)

Hombres od prvních minut evidentně chtěli navázat na podzimní drtivé vítězství, tentokrát ale měli Glads hned tři hráče na střídání. Na podzim jen jednoho. Přesto bylo jejich vedení v utkání spíše překvapením, neboť soupeř hře zpočátku dominoval, což umocňoval i jejich házenkářský brankář. I ten byl ale krátký na rváčský průnik Vlasyho nových kopaček, které stihly před brankářem míč usměrnit mezi jeho nohy. Hombres výsledek v průběhu první půle otočili. Signál z autu ale nepokryli a tak mohl Hložis před půlkou svoji zavilostí resp. holení srovnat na 2:2. V druhé půli se dostal bílý soupeř na koně pěkně provedeným rohem. Miguel z první napálil přetažený oblouček Rumovi tvrdě mezi nohy. To rozvášnilo Majkla, protože mu někteří spoluhráči vytkli neubráněný roh. Rázem ho bylo plné hřiště a hra se tím minimálně vyrovnala. S blížícím se koncem začali mít Glads výrazněji navrh a vyrovnání přišlo cirka 5 minut před koncem. Majkl zastoupil při šilhavém autu Šprta a nadvakrát dostal míč do sítě. Glads ucítili vůni tří bodů a euforicky se hnali dál do útoku. Když na časomíře začal odpočet poslední minuty došlo na druhý resp. třetí povedený signál z autu. Vojta napálil míč na zadní, kde ještě Kauli míč trefil jen do pozorného brankáře, ale na Vlasyho vítěznou dorážku už nikdo neměl.  čtěte více

BPA - Glads A 4:6 (3:1)

Duel s dalším týmem z krajského suterénu nabídl Glads zcela jiný zážitek než kanonáda proti Kalábku, ale také po něm odcházeli červení válečníci ze hřiště s příjemným šimráním v choulostivých partiích. Úvodní výhrou povzbuzení Glads začali opět nebojácně, přitloukli BPA na jeho polovinu a rýsovali zajímavé akce. Z několika šancí se nakonec ujala Vojtova přízemní přímka ke vzdálenější tyči po precizně zahraném rohu, v dalších momentech zachránila bledě modré tyč. V momentě, kdy se zdálo, že Gladiátoři pevně drží partii ve svých rukou a opět si příjemně vylepší skóre, však přišel jejich už bohužel tradiční black out. Svůj tým nejprve torpédoval Robo, kterému prošla pod rukou nepříliš umístěná střela, chvíli na to jej v samostatném nájezdu překonal pasr dloubáčkem a nakonec Glads soupeři sami naservírovali míč před vlastní bránu, kde jej stačilo pouze doklepnout. Krátce po pauze navíc BPA vyšel signál z rohu zakončený pumelicí pod břevno a červené řady byly zralé na vypískání. Za stavu 1:4 však v sobě starověcí válečníci přece jen vykřesali svého dávného bojového ducha. Dlouho se zdálo, že BPA bude ve svém obranném valu v bezpečí, ale zjevně nepočítalo s ostřelováním z dálky. Během necelé minuty se ujaly šípy Vojty a Tonyho, chvíli na to pak doručil další záoceánskou zásilku Tony. Rázný pochod Glads se ovšem vyrovnáním nezastavil a jejich mohutná ofenziva přinesla hlavní náplň do trenek ve 48. minutě, kdy Adam báječně trefil odražený balon k zadní tyči, což stylově oslavil euforickým zapumpováním. Klidné závěrečné sekundy pak červeným zajistil Hložis, který po Samiho milimetrovém pasu našel škvíru u bližší tyče. Dva rozdílné příběhy tedy přinesly Glads dva topory a zjištění, že ve sběrně kovů si ještě musejí na tyhle pasry počkat. čtěte více

Kalábek B - Glads A 0:10 (0:4)

Sérií osmi krajských zápasů bez vítězství zdeptaní Glads dostali na podnose poslední celek tabulky. A na chřadnoucím béčku Kalábku si v tuřanském dopoledni opravdu smlsli.  Porcování odvěkého rivala načal už ve 2. minutě Majkl, který se zády k brance elegantně uvolnil a na jeho šouryho ke vzdálenější tyči gólman nedosáhl. Další sousto ukrojil Tony, který si po delší době vzpomněl na zbraňový systém ukrytý ve své pravačce, kterým navedl střelu z uctivé dálky ke vzdálenější tyči. Ještě do poločasu si zahodovali také Adam, jehož pokus po zemi proklouzl pod gólmanem, a Šprt, který ve skluzu po rohovém kopu doručil do sítě svou první krajskou trefu v sezoně. Druhá půle se pak proměnila v hostinu, které bezmocný Kalábek pouze přihlížel a čekal na kostičky spadené ze stolu. Zatímco červení s mimořádným apetitem předváděli nápadité akce, ze záhrobí povolaný Robo se v bráně nudil. Z ofenzivních manévrů Glads zaujaly zejména další tři trefy Tonyho (jehož konečná bilance 4+1 nechala vzpomenout na jeho verzi z roku 2015), Kauliho vymetení vzdálenějšího arkýře a Hložisovo dovršení desítky. Vyhladovělý Kalábek sice dvakrát otřásl konstrukcí brány, ale nečinnému Robovi jeho teprve druhý krajský shutout v kariéře nevyfoukl. čtěte více

| 1 | 2 | 3 | ... | 81 |
zobrazit další články

Zprávy pro tým

30.6.2020 (INTERNÍ)
Pro zobrazení zprávy se přihlašte.
Šprt | 29.6.2020
Prázdninové trenály na ZŠ Plovdivská - každou středu 17:30-19:00 fus. Volitelný workout od 17:00 pod odborným dohledem doktora Kauliho... Hlaste se v kalendáři.