Gladiators A - SK Líšeň 3:6 (2:1)

Krajský přebor - neděle 10.12.2017 - Střední

11.12.2017 - Hložis

Líšeň nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Opět se to potvrdilo v předposledním kole před Vánocemi 2017. Glads sice vyhráli první poločas 2:1 a zápas měli zdánlivě pevně v rukou, druhá půlka však přinesla zcela jiný obrázek hry a obrat až na 3:6.

Historická bilance s Líšní byla velmi vyrovnaná: 1-2-1 a skóre 12:12. Aktuální postavení v tabulce však jasně favorizovalo domácí - zatímco červení se hřáli na šestém místě tabulky s 16 body, sok s pouhými čtyřmi civěl téměř na samém dně.

Opatrný úvod rozhrábl Kauli, jehož loženku po Tonyho uličce nejprve vyrazil z prázdné kasy bránící hráč, načež střelou po Palově sklepnutí trefil tyč, dorážku málo utáhl a poslal ji trestuhodně mimo.

Za Líšeň úřadoval jako první Ivo Cval, po rychlé klice na vápně však narazil na pozorného Lanzu. V deváté minutě už šli hosté do vedení, když si první zářez dne připsal po brejku Vojta Grus.

Za pár desítek sekund srovnal Ilja, který si sám vybojoval míč před pokutovým územím a zkušeně přehodil vybíhajícího gólmana - 1:1.

V dalším průběhu byl aktivní zejména Palo. Klasicky vybízel spoluhráče k zakončení na zadní tyči, sám ostřeloval gólmana, avšak bez úspěchu. Nakonec však přece jen urval vedení, to když ho Tony napálil do zad a Palův chrbát změnil trasu střely zcela mimo brankářovo očekávání - 2:1.

O přestávce tak mezi Glads panovala pohoda, dokonce se ani nešlo do kabin jako obvykle. Nic nedávalo tušit, co přijde ve druhé půli…

Líšeň nastoupila s daleko větší aktivitou a Glads začali předvádět “posírku”, jak to komentovali Robo se Švancim na časomíře. Pasivita, zalezlost, nechuť či obava se poprat o míč. Nepříjemně známé atributy naší hry opět vypluly napovrch a Líšeň posadily k volantu utkání.

Ta sice za deset minut nevymyslela téměř nic, trvale se však nastěhovala na naši polovinu a Lanza musel být stále v pozoru, ať už proti občasným zakončením ze hry nebo dvěma nepříjemným situacím po našich faulech nedaleko vápna.

Zlom přišel mezi desátou a čtrnáctou minutu. Líšeň zařízla bezkrevné domácí dvěma fíky kapitána Soukupa a otočila vývoj zápasu. Najednou byl na koni soupeř, do konce přitom zbývalo pouhých pět a půl minuty.

Glads nejprve reagovali nasazením svého nejproduktivnějšího hráče Vojty, který přežil extrémní chvíle na vrcholcích Malé Fatry a nyní v podobě blanického rytíře vyběhl vstříc záchraně gladiátořích nadějí na bodový zisk. Dvě minuty poté tyto snahy trenérský štáb podpořil odvoláním Lanzy a začala naše power play.

Srovnání? Kdeže. Bum, bum, bum nebo spíš šoury, šoury šour a líšeňský Vojta zastínil toho našeho třemi přesnými střelami do naší prázdné branky. Co na tom, že míč se vždy plížil sotva desetikilometrovou rychlostí. S přesností Onrdy Moravce na střelnici Grus opakovaně zacílil přes dvě třetiny hřiště a bilancí 4+1 se pasoval za krále zápasu.

Palo mezitím snížil, ovšem na nic dalšího se Glads nezmohli. Domácí ztráta s otloukánkem letošního Kraje mrzí o to víc, že v dalších dvou kolech budou Glads čelit top soupeřům z Vinohrad a Hustopečí. Tato dvě kola přetne vánoční přestávka a také tradiční Winter Classic 26.12. od 9:30 na Srbské.