FPO Blansko - Gladiators A 7:3 (1:1)

Krajský přebor - pátek 26.2.2016 - Blansko

6.3.2016 - Vojta

Soupeř se suverénně nejlepším útokem v Kraji, nejvyšším počtem bodů v soutěži, navíc na domácím hřišti a v záludném počtu 5+1. Ani jednu z těchto položek Glads nepodcenili a jako čtvrtý tým tabulky tajně snili o zaskočení favorita.

V první půli se strategie přísné defenzívy a brejků dařila úspěšně plnit. Blansko v chůzi drželo našponované Glads na jejich půlce a ti vyráželi do zajímavých brejků. Hned z toho prvního, po Iljově pěkné zpětné nahrávce, trefil Vojta tyč.  Zkušeněji si o pár minut později počínal Šprt, vyčíhl nahrávku na půlce a samostatný brejk na brankáře provedl klidně a přesně – přešlápnutí s balónem doleva a placírka kolem brankáře do prázdné branky. Domácí šutéři vyrovnali hodně netradičně – slimáčí odraz míče někde skoro na půlce doputoval shodou vzájemných předností, haluzí, přenechání až zaskočení Jansy do branky – 1:1.

Druhá půlka přinesla hned záhy těžký úder do vazu herní strategie Glads. Dva slepené góly z brejků 3 na 2 skončily za Jansovými zády a hra dostala najednou jiný spád. Domácí s chutí vyzobávali naivní nahrávky snaživých hostů a ukazovali jim s gustem svoji kvalitu v zakončení.  Glads se pokusili enormní snahou občas vdechnout zápasu naději na drama – Rozi prsama dotlačil střelu Jury do branky, či pěknou střelu k tyči předvedl Mates. Domácí ale vždy ihned odpověděli aspoň jedním gólem, často po „vybídnutí“ od Vojty, kterému zápas dnes hodně nevyšel.

Gladiators favority nezaskočili, přestože první půlka z jejich strany byla hodně slibná!