Gladiators A - Slovan Brno 12:3 (5:1)

Krajský přebor - neděle 4.10.2015 - hala Střední

5.10.2015 - Ilja

Vstup do sezóny jako z říše snů. Jinak asi ani nelze výkon domácích Gladiators v úvodním zápase sezóny označit. Soupeřem byl tým Slovanu Brno, který Glads dokázal loni dvakrát porazit, tentokrát však byli lépe připraveni borci v červených dresech, kteří nakonec zaznamenali svůj rekordní počet vstřelených branek v jednom zápase v Krajském přeboru.

Už úvodní akce na obou stranách jakoby předznamenaly celý další průběh zápasu - zatímco domácí svoji první kombinaci zakončili střelou, hosté po několika nepřesnostech odevzdali do autu. Domácí hráli zodpovědně ze zajištěné obrany, nepouštěli se do riskantních přihrávek a svým důrazem včas odebírali soupeři míče. Naopak hostům se až na pár náznaků nedařilo takřka nic a proto jako první udeřili Glads - V. od lajny našel na středu novou akvizici Michala Toncra a ten s trochou štěstí prostřelil obránce a zapsal si první gól v novém dresu. O chvíli později se nechtělo střídat Matymu a tak se mohl s Michalem zapojit do brejku a do prázdné pohodlně zvýšit na 2:0. V deváté minutě přišel třetí gól - po signálu z přímého kopu se prosadil Franz. Pak se teprve začali otřepávat hosté, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a z první opravdu vážnější šance snížili na 3:1. Odpověď domácích byla ale zdrcující - během následujícího střídání se prosadili hned dva hráči, nejprve po rohu Michal a z téměř identické situace zavěsil i Ilja. Poločas tak skončil 5:1, což byl nakonec výsledek pro Slovan milosrdný, protože Glads zahodili ještě několik dalších výborných příležitostí, dvakrát dokonce zazvonila tyč.

Kouč Gladiátorů se o poločase snažil mírnit euforii, nicméně obavy byly zbytečné. Žádný tlak ze strany Slovanu se v druhé půlce nekonal, naopak brzy přišel šestý gól domácích, když Michal v brejku dva na jednoho servíroval Iljovi před prázdnou branku. Domácí nejspíš ve snaze si zastřílet trochu polevili v obraně a hosté začali být směrem dopředu nebezpečnější, zejména po individuálních akcích. Nakonec se i dvakrát prosadili a snížili na 6:3, ale snahou útočit nechávali o to více místa v obraně. A tak strach o výsledek domácí lavičce vydržel opět ani ne minutu. Odpověď v podobě dalších gólů byla totiž znovu velmi rychlá, navíc Gladiátorům začalo do sítě padat takřka vše: nejprve Vojta po rohu našel skulinku u přední tyče, pak Majkl krásně vyzval k zakončení do prázdné Švanciho a k překvapení početného publika dokonce Vojta skóroval pravou nohou! Hosté byli v té době již zcela rezignovaní a jen díky útočným choutkám domácích se dostávali do zakončení. K vážnějšímu ohrožení Lanzovy branky však už nedošlo a tak mohl na druhé straně skórovat po Jurově výzvě Rozi a Michal mohl zkompletovat svoje úchvatné premiérové představení v červeném dresu - 4 góly a 4 přihrávky.