Sokol Troubsko - Gladiators A 2:3 (1:1)

Krajský přebor - neděle 20.1.2019 - Bohunice

22.1.2019 - Hložis

První vítězství v roce 2019 si připsalo áčko Glads v zápase na půdě Sokola Troubsko. Napínavý zápas podpořil dvěma góly Adam, vítězným zásahem ve svém pětistém zápase Majkl a fantastickým výkonem brankář Robo, který korunoval svůj skvělý večer lapeným desaterem 36 sekund před koncem.

Glads potvrdili, že se jim letos venku daří a v sedmém utkání uzmuli již čtvrtou výhru, díky čemuž se v tabulce venkovních špílů hřejí na druhém místě za bezkonkurenčním béčkem Helasu. O to smutnější je pohled na tabulku domácích zápasů, v níž se krčíme na předposledním fleku před zoufalými Oslavanami. Autor článku se domnívá, že při venkovních zápasech Glads hrají tak, jak jim sedí nejvíce - tedy velmi dobře dozadu, pozorně a pokorně, s maximální snahou si pomoci a jako tým urvat co nejlepší výsledek.

Zápas před početnou návštěvou přibližně třiceti fans, z nichž celých 5 (počítáme-li i Adamova bíbopa) stranilo hostům, přinesl vzrušující podívanou od začátku do konce. Troubsko vyzbrojené řadou šikovných plejerů a klasicky též nepříjemnou verbálně-vulgární převahou bylo po celý zápas více na míči, Glads však velmi dobře bránili a vyráželi do řady brejkových situací.

Skóre otevřeli domácí, paradoxně z přečíslení 3 na 2 domácí po jedenácti minutách hry. V 17. minutě však Adam zkušeně zakončil únik po pravé straně, když tvrdou ránu dobře umístil k tyči. Chvíli nato jsme mohli jít dokonce do vedení, Jurovi však nevyšla exekuce desatera. I tak Glads dokázali, že první poločasy zvládají letos solidně - kdyby zápasy končily po dvaceti minutách, měli bychom místo 17 bodů příjemnějších 22.

O to větší výzvou bylo zvládnout poločas druhý. První krok k vítězství ovšem udělali domácí - jejich šutér tak dlouho motal s míčem na vápně, až všechny zaskočil otočkou doleva a přesným zakončením bodlem přímo do arkýře.

Nicméně Glads se nevzdali a poctivou prací se dohrabali k otočení výsledku. Nejprve Adam srovnal dorážkou vlastní střely v přečíslení, při němž nevyužil náběhu dalších spoluhráčů. Následně Majkl oslavil svůj zápas číslo 500 v červeném dresu (počítáno A+B) nádherným zakončením své sólopasrakce, kdy získal míč na půlce, při nájezdu byl faulován a vytlačen do rohu, aby v amoku dokázal vybruslit zpět před kasu a napálit míč pod břevno. Majklovi tleskal celý tým včetně Samiho, jehož zranění Majkla dostalo v první půli do sestavy.

Úkol pro závěr zápasu zněl jasně: zase to neposrat. Což obnášelo dobře bránit, snažit se držet míč daleko od vlastní branky, přežít power-play soupeře a taky nefaulovat, jelikož Glads tou dobou měli na kontě už čtyři nedovolené zákroky.

Drtivou většinu přikázání jsme splnili, mimojiné díky famóznímu Robovi, který předváděl jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře. A spoluhráči mu přispěli, aby jej mohl vyšperkovat do maxima - nejprve Majkl a posléze Tony poněkud zbytečně faulovali na polovině hřiště, a tak Troubsko získalo 36 sekund před koncem lákavou možnost srovnat z desetimetrového kopu. Zatímco střídačku braly mrákoty, Robo si šel odfouknout k rohovému praporku a následně střelu lapil, čímž odšpuntoval zaslouženou euforii.

Nutno dodat, že jsme měli i jistou porci štětí, domácí během večera trefili třikrát brankovou konstrukci, nicméně s ohledem na gigapešek v jiných zápasech této sezony jsme si již mírnou halouzku zasloužili.

V následujícím zápase proti předposledním Hombres, kteří nás však řádně provětrali na posledním tréninku a následně vykouřili nebezpečné Sokolnice 7:5, máme příležitost potvrdit zlepšenou formu a vylepšit si také domácí bilanci.