Gladiators A - Technika 4:3 (2:1)

Krajský přebor - neděle 11.3.2018 - Střední

12.3.2018 - Ilja

Gladiátoři přivítali na svém hřišti tým Techniky Brno, kterému chtěli vrátit podzimní těsnou prohru 2:3. Technika se pohybuje přibližně ve stejných vodách jako Glads, v případě výhry by je v tabulce přeskočila.

Zápas začal několika nepřesnostmi, Gladiátoři si vytvářeli dobré pozice, nechávali však okénka vzadu, a tak se do první šance dostali hosté, naštěstí neproměnili. První gól padl po signálu z autu, když pohodlně zakončoval Šprt. Hostům se podařilo vyrovnat o dvě minuty později, naštěstí chvíli na to se po Jurově přihrávce nekompromisně prosadil Kauli. V první půli už další gól nepadl, jen na obou stranách zazvonily tyče a jednou vzplály emoce po neodpískané ruce. Pro autora tohoto článku se tak nejzajímavější událostí zbytku poločasu stalo jeho vlastní krátké účinkování na place, když se po cca 30 vteřinách zranil a ze zápasu nezpocený odstoupil.

Začátek druhé půle přinesl sebevědomý výkon domácích, kteří v krátkém sledu navýšili už na 4:1. Nejprve Tony krásně vybídl ke skórování Majkla, následně utekl rychlík Šprt a střelou doprostřed brány překvapil gólmana hostů. V tuto chvíli se zřejmě Gladiátorům vybavil dva týdny starý zápas, kdy ztratili stejné vedení, a sebevědomí bylo ten tam. Hostům se totiž podařilo snížit ze dvou brejků na rozdíl jediné branky a do konce zápasu zbývalo ještě celých 8 minut. Naštěstí kritické chvilky vyřešil Robo a následně si ve správný moment vzal domácí Mourinho time-out. Hosté se pak už marně snažili o vyrovnání, naopak při power-play mohli inkasovat popáté, Jura ovšem trefil jen tyč. Domácí tak brali tři body za zasloužené, i když dramatické vítězství a posunuli se na lichotivé páté místo Krajského přeboru.

Článek sepsal i jiný účastník, takže zde je jiný pohled (Vojta):

Již 9 neproher v řadě válí Glads v Brněnských Krajích a Soutěžích. Krajská Technika neměla tuto sérii přerušit, což se nakonec podařilo, byť to místy s domácími nevypadalo zrovna optimisticky.

Druhý nejstarší signál v historii (aut) znamenal brzké a pohodlné vedení domácích. Technika po nedůslednosti v obraně Gladiators našla prostor se prosadit z oblasti hrušky a srovnala. Průstřel středem branky hostů, kterou mimochodem strážil opravdu nevelký brankář, zařídil z brejku Kauli. Jen jedno střídání vydrželo stehno domácí hvězdy Ilji Kašíka a tak si musel Šprt na hrušce vyhovět s Majklem. A to se jim náramně vedlo. Vždy když byl na hřišti útočník z druhé formaceJ Prvně jmenovaný přidal v druhém poločase druhý gól přesnou střelou z pravé strany po nádherné příhře Jury. Majkl se prosadil ještě před ním při spolupráci s Tonym. Pak se domácí sebevědomí přehouplo přes bezpečnou mez. Objevilo se několik riskantních rozehrávek, které soupeř zachytl a rychle snížil na 3:4. V těchto pasážích hry domácí přestali hýřit sebevědomím, naopak hosté zkoušeli domácího brankáře další a další střelou. Poslední minuta dle očekávání proběhla v podobě hostující power-play. Následovalo bránění třech bodů, které tentokrát bylo sehráno celkem s přehledem. Soupeř měl navíc štěstí při střele Jury, který trefil z dálky spojnici prázdné branky soupeře.