Gladiators A - Orli Bučovice 7:2 (3:1)

Krajský přebor - neděle 5.3.2017 - Hala Střední

6.3.2017 - Ilja

V dnešním zápase přivítali Gladiators na své palubovce Orly z Bučovic, zatím poslední celek krajské tabulky, a nakonec potvrdili roli favorita, i když vítězství 7:2 se nerodilo lehce.

Vstup do utkání měli lepší domácí, už v 5. minutě pláchl po lajně Majkl a po jeho přihrávce se v brankovišti se štěstím prosadil Vojta. Hrál se poměrně otevřený futsal, Glads se dostali do několika nadějných pozic, nicméně i Robo v brance se musel občas ohánět. Jednou se před ním zjevil hostující útočník zcela sám, Robo však na třikrát jeho snahu bravurně zneškodnil. Ve 12. minutě tak mohl přijít druhý gól do bučovické sítě, to když Šprt odvedl perfektní práci na hrušce a Ilja mohl pro sebe netradičně dloubnout míč do sítě. V těchto chvílích byli Glads lepším týmem, což potvrdili dalším gólem, když se jedovkou po zemi z dálky trefil Palo. Bohužel hosté se chvíli poté zvedli, když protiútok dva na jednoho zakončili nekompromisní střelou za Robova záda. Domácí sice dvakrát nastřelili brankovou konstrukci, ale poločas skončil výsledkem 3:1 a druhé dějství tak slibovalo ještě drama.

Po změně stran začali bučovičtí aktivně, napadali gladiátory hluboko na jejich půlce a těm to dělalo nemalé problémy. Jejich hra byla neuspořádaná a plná nepřesností. Výsledkem pak bylo snížení na 3:2, kdy po zmatku při přechodu do útoku zůstal osamocený útočník sám před odkrytou bránou. Kdo ví, jak by se zápas dál vyvíjel, kdyby nepřišla blesková odpověď po ose Tony - Rozi, která vrátila trochu jistoty na sálovky domácích a možná byla i klíčovým okamžikem zápasu. Hosté sice zápas nazabalili a udržovali brněnskou obranu v permanenci, góly už ale padaly jen do jejich sítě. Nejprve tam dopravil míč přes dvoje housle Rozi, následně přiměl forčekující Palo obránce, aby namazal Iljovi před prázdnou bránu, a nakonec dnes vynikající Rozi zkompletoval hattrick - to když proměnil penaltu za faul na Majkla, který si tak mohl připsat druhý bodík za asistenci.

V letošní sezóně tak celky z Bučovic ani jednou nedokázaly na gladiátory najít recept - všechna čtyři utkání, jak proti Inexis, tak proti Orlům, skončila vítězstvím Gladiators Brno.