Saňaři - Gladiators A 3:4 (0:1)

Krajský přebor - pátek 15.1.2016 - Rousínov

25.1.2016 - Vojta

Páteční utkání sebou nese často stigma únavy z pracovního týdne, ale tentokrát Glads na nějaké vnímání únavy neměli čas. První část zápasu vypadala idylicky, ale závěr byl hodně silný nápor na psychiku.

Saňaři se s hosty nepárali a hned od začátku získali herní a slovní převahu. Naštěstí velice rychle jejich elán otupil Šuvy, který se na hrušce tradičně otočil a Oliho Káhna v brance pokořil tvrdou střelou k tyči – 0:1.

V druhé půli hostům pomohla snaha realizovat brejky opravdu rychle a rázem to bylo po druhém Šuvyho gólu k bližší tyči a chladnokrevné dorážce Michala už 0:3. Když se po dalším brejku trefil z dorážky i Franz, tak domácí sáhli 14 minut před koncem(!) k power play, kterou podtrhli změnou v brance, kam se přesunul legendární „white-head“ z pozice trenéra. Hráčská převaha v poli ale díky mizerné uspěšnosti v zakončení a jistém Lanzovi k ničemu dlouho nevedla. V přesnosti se nepochlapili ani hosté, kteří trefili maximálně tyčku prázdné branky (Jura). Až 4:00 před koncem začal pořádný kolotoč. Jansa nejdříve nemohl stačit na přesnou střelu k tyči. Vzápětí domácí zužitkovali nepodařený (ne)dlouhý odkop hostů. Dvě minuty střelby završili domácí euforickou bombou z přímého kopu – 3:4. Čas 2:06 do konce. Více branek v tomto utkání ale již nepadlo, což ovšem neplatilo o ostrých slovech.