Panama - Gladiators A 5:0 (1:0)

Krajský přebor - neděle 29.11.2015 - hala Střední

2.12.2015 - Ilja

Glads zavítali na půdu soupeře, který vyznává podobný obranný styl hry jako oni, v hale na Střední byli jako domácí v zápisu borci Panamy Brno. Gladiátoři vstupovali do utkání s cílem soupeře "přebránit", čili být trpělivější, nenechat se vytáhnout z obrany a útočit z brejků. Bylo jasné, že ten, kdo vstřelí první gól, bude mít k vítezství výrazně blíž.

Panama vystavěla od začátku zápasu před svojí brankou neprostupný val, ve kterém se gladiátoři marně pokoušeli najít nějakou skulinku. Když už se objevila nějaká šance, nebo spíš náznak šance, vždy šlo o velmi složitou pozici pro zakončujícího útočníka. A pokud se Glads dostali přece jen ke střele, domácí brankář byl vždy pozorný. Snad jen jedinkrát se ocitl sám před gólmanem Pavel, zakončit přesně však nedokázal. Zhruba v polovině prvního poločasu tak přišla pohroma - po kličce na středu domácí hráč poslal střelu přesně k tyči a Panama tak vstřelila vedoucí gól. Od té chvíle panamští předváděli zcela pasivní pokusy o útok - opakovaně si přihrávali na svojí polovině bez jakékoliv snahy ohrozit branku soupeře. Jejich cílem bylo jediné - vytáhnout Glads z obrany a do otevřené obrany trestat.

Ve druhé půli se jim to bohužel velmi brzy podařilo, když již při druhém střídání udeřili po rozehrávce z autu. Nedlouho poté vlastní chybou hosté věnovali domácím další gól a bylo to už 3:0. Gladiátoři se mezitím stále bezzubě pokoušeli o zteč domácí branky, ale Panama hrála dozadu velmi disciplinovaně a k vážnějším ohrožením svojí svatyně soupeře nepouštěla. Glads se v podstatě dostávali jen občas ke střelám z uctivé vzdálenosti, které vždy pokryl domácí gólman, a když už si šanci vypracovali, selhali sami při zakončení. I kdyby se dnes hrálo do půlnoci, gladiátoři by pravděpodobně gól nevstřelili... A tak červení opět museli sáhnout k power-play a bohužel byli znovu krutě potrestáni dvěma góly, které stanovily konečné skóre na 5:0.