SK Líšeň - Gladiators A 2:3 (0:2)

Krajský přebor - sobota 10.10.2015 - Rousínov

14.10.2015 - Ilja

K druhému soutěžnímu utkání zajížděli Gladiators na vždy nepříjemnou půdu Líšně, která hraje svoje domácí zápasy v Rousínově. Očekával se zejména souboj obranných řad, což se také potvrdilo. Pevnější obranu nakonec měli o jeden gól gladiátoři a tak se mohli radovat po výhře 3:2.

Zápas začal z obou stran opatrně, domácí byli více na míči, ale hosté poctivě dodržovali předzápasové pokyny a ihned po ztrátě se formovali do neprostupného bloku, ze kterého mohli vyrážet do rychlých brejků. Líšeňským se nedařilo příliš kombinačně a tak hrozili hlavně po individuálních akcích. Několikrát se jim podařilo se dostat do střeleckých pozic, leč stříleli buď mimo nebo do připraveného Lanzy. Hosté v nebezpečnosti vůbec nezaostávali - brzy zjistili, že gólman domácích většinu střel jen vyráží a tak se jej snažili zasypat ranami z jakékoliv pozice a připravovat si prostor před brankou. Vytoužený první gól nakonec padl nečekaně: Maty našel "na hrušce" Pavla, který se zbavil obránce a lehkým lobem rozvlnil síť. Pro Glads ideální stav - domácí museli více otevírat prostor pro jejich smrtící protiútoky. Nicméně Líšeň zvýšila otáčky a vytvořila několik nepříjemných závarů, jednou orazítkovala břevno. Při jednom ze závarů předvedl Lanza svůj skvělý postřeh, na poslední chvíli vyrazil míč na brankové čáře a Glads mohli vyrazit do brejku, který po ideálně sehrané situaci dva na jednoho mohl Ilja po Vojtově přihrávce pohodlně zakončit do prázdné. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:2.

Na začátku druhé půle měli hosté hru pod kontrolou, navíc brzy Majkl našel na levé straně Vojtu, který i v náhradní běžecké obuvi mezi nohama brankáře zvýšil už na 0:3. V těchto chvílích to vypadalo na jasné vítězství Glads, domácím se nedařilo se dostat do větších šancí, většinu střel stačili obětaví hosté zablokovat a jejich brejky se naopak zdály být čím dál zajímavější. Zápas však nakonec dospěl do nečekaného dramatu. Čtyři minuty před koncem sáhla Líšeň k power-play, která ze začátku nijak nebezpečně nevypadala. Bohužel však hosté vlastní chybou nabídli domácím snížení na 1:3, najednou bylo Líšeňských plné hřiště a gladiátoři dokázali udržet míč sotva pár sekund. Necelé dvě minuty před koncem se bránící čtveřice přesouvala po hřišti tak chaoticky, že nechala soupeři pohodlný prostor ke střele, která se nakonec i kvůli kolizi obránce s brankářem dostala až do sítě a náskok se tak stáhl na rozdíl jediné branky. Naštěstí zbývající sekundy ubránili Glads s přehledem a mohli dokonce zatlouct do líšeňské rakve i pověstný poslední hřebíček. Skóre se však už nezměnilo a tak si Gladiators mohli poprvé v historii odvézt z rousínovské haly všechny tři body.