United Ivančice - Gladiators A 2:3 (0:1)

Krajský přebor - sobota 22.11.2014 - Ivančice

23.11.2014 - Šprt

Odhodlaní a pro tentokrát nepokorní Glads se vydali na dlouhou štreku do Ivančic s cílem urvat venku první výhru. Výsledek se ovšem nerodil lehce, a to nejen díky několika desítkám Zemanových voličů na domácí tribuně.

Od první minuty byl míč převážně v držení domácích, kteří obléhali polovinu Glads. Šance však přibývaly na opačné straně hřiště. Glads vyráželi do rychlých brejků, které se jim však zprvu nedařilo efektivně zakončovat. Ilja snad dvakrát v průniku z levé strany, břevno po rohu, další dvě možnosti Samiho zakončit z rohu. Neujala se ani Majklova kličkovaná, při které obešel všechny protihráče soupeře (včetně těch z lavičky, kteří stihli mezitím vystřídat). Finální zakončení se mu totiž nepovedlo.

S přibývajícím časem hrozili i domácí a vytvářeli si výrazné šance, většinou po střelách z větší vzdálenosti nebo následně i ve dvou samostatných nájezdech. Vše ale jistil jistý Lanzík.

Stav konce poločasu tak určil až Maty, který se zapomněl za zády obránců a odražený míč z půlky chladnokrevně uklidil pod vyběhnuvšího brankáře - 1:0.

Druhá půlka se odbývala ve stejném duchu, snad jen s tím rozdílem, že šancí bylo více, a to na obou stranách. Nastupuje i kapitán Rozi, který svou agilitou při bránění sklízí potlesk lavičky.

Majkl, jak je jeho zvykem, prokličkuje hřiště a předloží míč Pavlovi. Ten může zopakovat svůj gól z minulého zápasu jako přes kopírák. Klička a točené bodlo k tyči - 2:0.

Konečně se Glads napočtvrté povedl roh a Sami po zemi na bližší tyč překonává brankáře hostů - 3:0.

Šest minut do konce, poklidné vedení. Zdálo by se, že je rozhodnuto. Ne však v zápasech Glads. Fauly na kontě Glads rychle přibývají a po sporném faulu ve středu hřiště soupeř kope první desítku. Lanzík zkušeně kryje.

Přechody do rychlých protiútoků nyní připomínají zoufalé odkopy a převládá snaha ubránit za každou cenu. Bez možnosti faulu je však situace pro Glads stížena. Hosté toho využívají a po střele vytěsněné Lanzíkem pohotově dorážejí - 1:3.

V následné powerplay prochází střela z velmi velké vzdálenosti Šprtovi mezi nohama a Lanzík již nemůže reagovat - 2:3.

Následně Majkl neproměňuje samostatný nájezd na pasra v rozlišováku, Pavel těsně míjí opuštěnou branku obloučkem přes celé hřiště. To může mrzet.

V posledních dvou minutách se hosté snaží několikrát upadnout a vymodlit si desítku. Často se jedná o teatrální pády, až na ten v poslední vteřině zápasu. Nezaujatí fanoušci tvrdí, že "se i písknout dal".

Domácí ale šanci na další desítku nedostávají a Glads odcházejí ze hřiště s plným bodovým ziskem za trvalých výkřiků místních výpitků.

Skvělý výkon, skvělý Lanzík, dobrá defenziva i rychlé brejky. Jen gólů mohlo být na naší straně víc.