Gladiators A - SK Líšeň B 2:4 (1:1)

Krajský přebor - čtvrtek 16.1.2014 - Hala Střední

17.1.2014 - Šprt
Jak z hovna uplést bič aneb jak dát ze dvou střel čtyři góly. Tréninkový partner prokázal ostřílenost vyššími soutěžemi a z centra Brna odváží na periferii všechny 3 body. Odložený zápas se od začátku nesl ve znamení oboustranné nervozity. Hosté hráli trpělivě svůj oblíbený líšeňský beton a příliš opatrní domácí se přes tuto hradbu jen těžko prosazovali. Po několika minutách hry přišla největší šance hostů v celém zápase. Zkušený bek domácích "na skoro posledním" totiž nezkušeně nastřelil útočníky hostů, kteří pak z protiútoku 2 na 1 zakončovali těsně mimo. Aktivita ovšem byla dále na straně domácích, ale ani Šprtova nečekaná střela přes obránce, Jakyho utajené bodlo po zemi, nebo Iljův pokus z pravé strany, který zneškodnil brankář svým oblíbeným výpadem pod jeho nohy, úspěch v podobě první branky nepřinesli. Na gól se však nečekalo dlouho. Jak by řekl Willy - vedení domácích přišlo z drahé kopačky levné, přesto nejdražší posily Glads. Ilja převzal míč od Matyho zády k bráně, obtočil se kolem obránce a tváří v tvář brankáři nezaváhal - 1:0. Svou další velkou šanci ze stejné pozice ale zanedlouho neproměnil. První zmatky v obraně Glads hosté potrestali. Snad jen chvíli neobsazený hráč ve středu hřiště měl čas dojít s míčem až na "desítku" a svou střelu procedit přes blokujícího obránce i brankáře Lanzu - 1:1. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Bohužel se neměnil ani celkový vývoj zápasu. Šokem pro domácí byla v první chvíli naprosto neškodná přihrávka po zemi z rohu podél brankové čáry, kterou útočník hostů na přední tyči s pomocí dalších tečí procedil po brankářem Lanzou - 1:2. Vyrovnání zařídil Vojta, který si vybojoval míč na středu hřiště, udělal dlouhou kličku téměř až za levou autovou čáru a střelou z velké dálky zaskočil brankáře hostů - 2:2. Nebezpečí pro domácí obranu byly ve druhém poločase snad jen 2 trestné kopy hostů, po kterých následovaly slušné závary před brankou. Při jednom se už už zdálo, že se jej podařilo odvrátit, střela z levé lajny přes nohy obránce a brankáře Lanzu ale nakonec opět znamenala vedení hostů - 2:3. Glads podnikli ve snaze o vyrovnání několik sympatických akcí. Ilja ale po souhře se Šprtem neuspěl před brankářem a Matyho bomba orazila jen tyčku branky hostů a odrazila se za zády brankáře mimo dosah dorážejícího Hložise. Následná powerplay znamenala tlak domácích, jejich střílené nahrávky do brankoviště byly ale vždy zablokovány. Jedna z těchto zblokovaných střel skončila v podstatě hned z odrazu v opuštěné brance domácích - 2:4. Další nebezpečné střely Vojty a Šprta, i kdyby skončily v bráně, již nemohly znamenat ohrožení celkového vítězství hostů. Nutno podotknout, že první odstavec je k soupeři možná příliš krutý. Historie se totiž na způsob výhry neptá, ta si bude maximálně pamatovat malou gólovou potenci domácích Glads. Sestava: Lanza - Hložis, Maty, Ilja, Rozi - Vojta, Franz, Šprt, Jaky