Madrid - Gladiators A 2:1 (1:0)

Okresní přebor - neděle 24.3.2024 - Maloměřice

25.3.2024 - Robo

Zápas, který na celém světě dokážou prohrát snad pouze oni, odehráli Glads proti Madridu. Navzdory soupeři jim připadla nezvyklá role bílého baletu, dresy nachystané profesionálním kustodem však byly tím posledním, co jim vykouzlilo úsměvy ve tváři.

Prakticky celý duel se hrál na jednu bránu, Gladiators soupeře mačkali jako citron a zasypali jej bez nadsázky desítkami střel, ty však z drtivé většiny mířily mimo nebo přímo do brankáře. Když už se zakončení povedlo lépe, vytasil zdaleka nejlepší hráč zápasu mimořádný zákrok, v případě Tonyho přímáku jej zachránilo břevno nebo v případě Bubákova precizního obloučku fair play dotyčného hráče, který na dotaz rozhodčího přiznal, že si při zpracování nechtěně pomohl rukou, čímž gól zneplatnil. "Zasloužený" trest následoval vzápětí, když Madrid jednu ze svých sporadických šancí zakončil po autu střelou bez přípravy k tyči - 0:1.

I ve druhém poločase pokračoval drtivý tlak bílých, při němž se Madrid nezřídka uchyloval k výhozu brankáře přímo do zámezí. Glads ovšem spalovali své šance tak vehementně, až se zdálo, že by gól nedali, ani kdyby se hrálo týden. Prokletí přece jen zhruba šest minut před koncem zlomil Tony, který zametl do brány křížný Majklův pas, což dalo naději na obrat - 1:1. Povzbuzení Gladiátoři se dál hrnuli dopředu, ale když už Šprt přeloboval brankáře, zastoupil jej na brankové čáře obránce.

A tak opět ožil přízrak poslední minuty. Glads zřejmě zaslepení ofenzivními choutkami nejprve nechali proniknout soupeře od lajny až před svou bránu, to jim však jako varování nestačilo, a tak následoval nájezd od půlky hřiště. Střelu z něj zvládl Robo nohou vyrazit, ale bílí ve snaze vyrazit do protiútoku nechtěně přiťukli míč zpět protivníkovi, který tentokrát zvolil kličku, kterou úspěšně dotáhl - 1:2. Časomíra v tu chvíli ukazovala pouhých 22 sekund do konce, což už bylo na změnu stavu málo.

V zápase, kde vyprodukovali snad šedesát střel, tak Glads nakonec soupeři doslovali přihráli vítězství. Je však třeba také přiznat, že zakončení je rovněž futsalovou dovedností, kterou Madrid zkrátka ovládá lépe, protože s minimem šancí dokázal narozdíl od Gladiators patřičně naložit. Zlomené poražené mohlo hřát pouze uznání rozhodčích, že k ruce před gólem by se přiznal "nanejvýš jeden tým z deseti."