Gladiators A - Wodowa 6:8 (5:1)

Okresní přebor - neděle 23.4.2023 - Maloměřice

29.4.2023 - Vojta

Kdo by to byl řekl, že zkušeným pasrům nebude stačit poločasové vedení 5:1? Na podzim Wodova Glads potupila výsledkem 5:0, respekt byl tedy zaručen. Okleštěná sestava doplněná o letošního premianta Varyho začala velmi zodpovědně a předvedla v první půli vynikající výkon. Hned v první minutě sehráli Vojta a Šprt no-look-pass out, následovaly dva perfektní protiútoky sehrané v rychlosti na zadní tyč a soupeř rázem prohrával 0:3. Sice kontroloval z autu přesměrováním střílené nahrávky mezi Robovy nohy, ale dál vládli Glads. Jura se pěkně trefil k tyči, Vlasy učebnicově vyřešil brejk dva na jednoho a Vojta dával do prázdné branky.

A v druhé půli to začalo, nejdříve nenápadně. Robovi propadla pod rukou střela z daleké vzdálenosti, krátce na to František nevydržel provokace soupeře v našem brankovišti a byla z toho penalta. Glads si stále nepřipouštěli, že by jejich vítězství mohlo být ohroženo, přišel ale další rychlý gól, když soupeř postupující z rohu nějak procedil míč do branky na 4:5, následně se prosadil hráč po kličce na hranici vápna. To už Wodowa hrála ve velké euforii a Glads sbírali jeden faul za druhým, což vyústilo v desítku a obrat na 6:5. Když Wodowa střelou přes celé hřiště do opuštěné branky zvýšila na 7:5, zdálo se, že je hotovo, nicméně skóre stále nebylo uzavřeno. Jednu ze střel soupeř ztlumil rukou, Jura z penalty snížil na 6:7 a když se vyhrocený protivník nechal vyloučit, měli Glads k dispozici plnou minutu čistého času dlouhou přesilovku pět na tři. V ní však po ztrátě míče hasili situaci faulem, což vedlo k další desítce, která uzavřela výsledek na 8:6 pro Wodowu.