U Boba - Gladiators A 4:4 (1:3)

Okresní přebor - sobota 10.12.2022 - Maloměřice

10.12.2022 - Robo

Vzhledem k pravidelným středečním výplachům nevstupovali Glads do duelu se svým tréninkovým partnerem s příliš vysokým sebevědomím, ale o to větším odhodláním, které se přetavilo v až pohádkový úvod partie. Majkl ještě po elegantním uvolnění zatřásl břevnem, ale pak už to začalo padat - po dravém průniku Vlasyho propasíroval ve skluzu míč mezi nohama brankáře Peťa, poté přistála u tyče dalekonosná Tonyho rána z otočky a nakonec Vojta předložil Vlasymu před prázdnou bránu nabídku, která se nedala odmítnout.

Při znalosti Bobovy síly si však Glads byli dobře vědomi, že ani za stavu 3:0 nemají vyhráno, což následující průběh bohužel potvrdil. Ještě v prvním poločase Bobův nápor postupně sílil, až se z mnoha jeho střel ujalo bodlo z hranice vápna. Po přestávce mu pak vyšel signál z rohu zakončený hřebíkem zatlučeným k bližší tyči.

Ani při vedení zredukovaném na 3:2 se ovšem Gladiators nerozklepali, převaze soupeře čelili s mimořádným nasazením a sami čas od času zazlobili. Zhruba sedm minut před koncem se pak Čapounovými slovy "zhmotnilo okřídlené nedáš-dostaneš". Bob zazdil situaci dva na jednoho střelou vedle, načež se Švanci (který zkaženou rozehrávkou tuto šanci nabídl) tvářil tak zoufale, že si jej soupeř nevšímal a nechal mu celou levou lajnu volnou, čehož kolumbijský expres po Robově výhozu využil a poslal míč vedle gólmana do brány.

Euforii ze stavu 4:2 nicméně vzápětí zchladil taktický manévr "nech nejlepšího hráče soupeře jít úplně samotného od půlky na bránu", který vrátil Boba na dostřel. Glads jeho tlaku vystupňovanému hrou bez brankáře odolávali až do chvíle 27 sekund před koncem, kdy zcela vyklidili svou pravou stranu, po níž nikým neatakovaný pasr došel až před vápno a předložil míč spoluhráči, který jej uklidil do odkryté brány.

Před zápasem vroucně vytoužený bod tak Gladiátorůrm zhořkl v ústech a nezbylo jim než tuto pachuť odpoledne pořádně vypláchnout přísunem tekutiny rovněž hořkého nádechu.