Jehnice - Gladiators A 2:5 (1:3)

Krajský přebor - neděle 24.2.2019 - Kuřim

25.2.2019 - Hložis

Herní, výsledkový i tabulkový sešup ukončili Glads rázným výkonem v kuřimské hale zápasem proti Sokolu Jehnice. Vítězství 5:2 bylo zasloužené, kontrolované a pro hráče ležící pod glads dekou neskutečně osvěžující.

Rok 2019 byl zatím mizerný, áčko Glads pro sebe získalo jediný z pěti duelů, a to při nelichotivém skóre 14:25. Na druhou stranu s výjimkou domácího výbuchu s Hombres (2:10) byly ostatní porážky velmi těsné (Helas B 4:5, Panama 2:3, Saňaři 3:5), což ostatně dokumentuje průběh celé sezony: Glads padli v sedmnácti kolech už devětkrát, z toho však hned čtyřikrát o jediný gól, dvakrát o dva, jednou o tři a pouze Hombres je ponížili debaklem.

Proto Glads věřili, že předposlední místo v tabulce zdaleka neodpovídá jejich možnostem, byť se kariérní kalendář většiny kádru nachází v závěrečném kvartálu či v případě některých dokonce v čase adventním.

Dobrému výsledku napomohla mimo pátečního pivního soustředění, jehož se zúčastnilo hned dvanáct hráčů, také nezevlovací předzápasová příprava - po krátké rozvičce následoval vězeňáček na jednu kasu, který nás dostal do tempa.

V zápase potom byli Glads lepším týmem od první minuty. Hložis sice dostal hned při druhém střídání klasicky ránu ze dvou metrů do nosu, krev však setřel ručníkem a po návratu stihl nahrávkou pomoci Tonymu k úvodní brance zápasu - proti zakončení z první z hranice vápna neměl gólman šanci. Vedení hned v témže shiftu zvýraznil agilní Majkl, který pod břevno napálil Robův dlouhý výhoz.

Jehnice sice už v osmé minutě snížily, když nejmenší hráč na hřišti zaskočil hlavičkou ve vápně Šprta i Roba, před poločasem však poprvé zaúřadoval ranou ze své pozice střelecky konečně znovu aktivní Vojta. Ten se do zápasu dostával hůře než ostatní, jelikož rozvičku i vězeňáček absolvoval v pantoflích - zapomenuté kopačky mu naštěstí s úvodním hvizdem doručil kurýr Willy, který tak v roli nehrajícího devátého hráče přispěl týmu nečekanou rychloakcí.

Druhý half se odehrál v napjaté atmosféře. Vojta dal záhy hostům klid zásahem po Jurově příhře z rohu, nicméně soupeř začal brnkat na nervy zvýšenou agresivitou, kterou rozhodčí jen sporadicky trestali přerušením hry. Žloutenku naopak vyfasoval Šprt, který svou standardní hlášku “No to si děláš prdel” modifikoval na nasranější “To už jděte fakt do hajzlu”.

Jehnice poté přešly do power-play a pět minut před koncem snížily na 2:4 skákavou střelou po rychlé akci, při níž se hosté nestihli zformovat. Jinak však byla obrana Glads pevná a po několika pechových pokusech trefit prázdnou kasu domácích slavil úspěch Švanci, nově zvaný Santi Cazorla, po několika žonglech a zkušeném přehození celého hřiště.

Jiskření trvalo až do samotného závěru. Několikrát ho přiživil také časoměřič, který domácím opakovaně šetřil vteřinky, což rezultovalo v ostrou slovní přestřelku obou laviček - nejaktivnější byl hráč domácích Marinč, který nejprve doporučil kouči červených Pešimu, aby "vychladnul a sednul si na prdel", což rozhodčí ocenil žlutým napomenutím, načež za výhrůžku “drž hubu nebo přijedu na saních” vyfasoval červenou a musel opustit plac. Po zápase se marně snažil Glads i sudí přesvědčit, že chtěl přece lavičku hostí navštívit na klasickém zimním vozítku pro děti, tedy že na takovém prohlášení nevidí nic hodného karetního trestu. Naštěstí jsme se tou dobou už jenom usmívali :)

Díky celému mančaftu a pojďme dál pokračovat v mobilizaci!