Gladiators A - Sokol Troubsko 4:4 (1:1)

Krajský přebor - neděle 14.10.2018 - Střední

Článek

16.10.2018 - Hložis

Z úvodních dvou domácích zápasů nové sezony Kraje mají Glads jediný bod. Po startovací prohře s Inexisem remizovali se Sokolem Troubsko 4:4. Zápas tak skončil navlas stejně jako poslední setkání v únoru.

Glads vyrukovali se zvonivou sestavou, v rámci níž si dovolili luxus nechat Pala odpočívat jako devátého hráče. Hned první minuty však dávaly tušit, že dnes to ladný tanec za vízěstvím rozhodně nebude.

Dle pozorování časoměřičů málo soustředění a daleko více zbrklí Glads nepředváděli souvislé kombinace, pomeranče aby ve hře pohledal. O to příjemnější překvapení bylo, když v sedmé minutě zaplulo Jurovo bodýlko po příhře Tonyho od levé lajny přímo do šibenice - 1:0.

Hosté však vyrovnali už v 11. minutě, prosadili se po dorážce a předchozím dlouhém nákopu do našeho vápna. Jinak jistý Robo byl proti doklepu z pěti centimetrů bez šance.

Další průběh poločasu určil fakt, že Glads hráli od času 12:39 s pěti fauly na kontě. Pouhé stínování a strach z desatera proti důraznému soupeři stačily jen na udržení stavu. Naopak Robo musel vytáhnout jeden z nejlepších zákroků své kariéry, když pravou nohou zázračně vykopl střelu nezadržitelně mířící do odkryté branky.

Druhý poločas jsme začali o chlup lépe a už po necelých dvou minutách získali vedení zpět. Jura nešetřil krokem a vzorový kolmý náběh obohatil o precizní přihrávku pod sebe, kterou Tony s přehledem zametl do kasy - 2:1.

Kdybychom v tu chvíli hráli dál tak, jak umíme, dost možná by soupeř odjížděl s prázdnou. Nicméně naše bohorovná hra s minimem souvislé kombinace a držení míče jej povzbuzovala k tlaku. Ve 28. minutě se proto stav najednou otočil - nejprve naše obrana odmítla vyčistit míč z vápna a vyběhnuvší Robo inkasoval z ostrého úhlu, chvilku nato šlo Troubsko do vedení 3:2 po neuvěřitelném brejku dvou na gólmana. Snadnému gólu Radka Knee předcházela neobvyklá situace, kdy se trojice našich hráčů potulovala po soupeřově polovině a nejblíže naší brance byl ve středovém kruhu Jura, jemuž se však nepodařilo vysoký míč odpálit. Robo tak byl bohužel vydán napospas…

Pět minut poté Glads předvedli, že si opravdu umějí dát více přihrávek po sobě, nasunuli se na soupeřovu polovinu a trpělivou kombinaci hned zužitkovali k vyrovnání - Sami z jedničky levačkou trefil ke vzdálenější tyčce poté, co mu míč připravili Šprt s Adamem. 3:3.

Žel ihned po rozehrávce soupeř znovu udeřil - 3:4. Glads tak byli nakonec mimořádně vděční za bod, jelikož ten zajistil Vojta klasickou střelou zleva při powerplay pouhých 66 vteřin před koncem.