Panama - Gladiators A 0:5 (0:3)

Krajský přebor - neděle 3.12.2017 - Střední

4.12.2017 - Hložis

7-3-7 při skóre 49:40 pro nás. Nebývale vyrovnaná je nyní naše bilance s brněnskou Panamou. Proto bylo až s podivem, jak jednoznačně si Glads vyzvedli sedmé vítězství.

Za dunění reproduktorů a vířivého pohybu dětí nejrůznějšího věku, z nichž některé pálily na kasu daleko tvrději než mnozí z nás, přivítala Panama dlouholeté souputníky brněnskými soutěžemi. Bylo na první pohled znát, že na sebe narážejí týmy značné zkušenosti.

Zápas začal soustředěným výkonem hostů, který hned zkraje zvýraznil zakončením na vápně Šuvy. I dál jsme poměrně v poklidu kombinovali a pomocí pomerančů i přes hruškaře drželi herní převahu.

Konec poločasu pak klíčovým způsobem znásobil naše vedení. Šuvy na pravé lajně protisměrným pohybem zmátl dotírajícího hráče a z nevýhodné situace vmžiku vytvořil brankovou příležitost, kterou po pasu rovnoběžně s brankovou čarou snadno zakončil Majkl - 2:0.

Doslova slast potom přinesly závěrečné vteřiny: hosté á la baskec přidrželi míč a pouhých pět sekund před sirénou se na pravé straně uvolnil rychlou kličkou Tony a s noblesou ve stylu Toniho Kroose přehodil padajícího gólmana Panamy - 3:0.

V pauze Gladiátory hřálo vědomí, že utekli Csaplárově pastičce z lopaty. Varovný prst však zvedala vzpomínka na duel z podzimu 2016 v Tuřanech, kde Glads promrhali poločasové vedení 4:1 a nakonec byli rádi za remízu 5:5.

Proto ani ve druhé půli nepolevil náš fokus na důslednou obranu a organizaci hry. Navíc se již do provozní teploty dostával Ilja a rychlými výpady zlobil domácí, kteří opouštěli svoji defenzivní ulitu ve snaze udělat něco s výsledkem.

Svoji důležitost pro tým následně opět připomněl Majkl, který korunoval Šuvyho předchozí kličkovanou v panamském pokutovém území. Pouhou minutu na to poslal nejkrásnější dárek k desátým narozeninám svému Ríšovi bystrcký expres, když si s přispěním tlaku spoluhráčů sám vybojoval míč a brejkovou situaci chladnokrevně zakončil.

Mít třináct minut před koncem bůra na krku se domácím pochopitelně pranic nelíbilo. V závěrené etapě zápasu tak přitvrdili a místy až zbytečně dohrávali některé situace. To vyústilo v desatero, které těsně před koncem nezužitkoval Tony ani dorážející Majkl.

V 9. kole Kraje 2017/18 jsme si připsali nejvýraznější vítězství hostů, byť hala nám byla domácí víc než Panamě. To jsme i mimoděk stvrdili obsazením šatny č. 4, čímž jsme již před utkáním získali symbolickou výhodu.

Po třetině soutěže jsme tak v tabulce přeskočili svoje tři poslední soupeře a vyhoupli se na pěkné šesté místo. K pětici lídrů Troubsko, Vinohrady, Hustopeče a béčkům Helasu a Atraps nám však zatím přece jen něco chybí. Přiblížit se můžeme už za týden proti Líšni.