Helas B - Gladiators A 4:4 (2:1)

Krajský přebor - sobota 3.3.2018 - stará Vodova

7.3.2018 - Vojta

Na Staré Vodové byly vidět v sobotu večer dva rozdílné poločasy a dva různě staré týmy. V prvním vládlo mládí, v druhém zkušenosti orámované výkony dvou nejstarších hráčů na hřišti.

Glads proti šesti mladíkům (a jednomu hráči podobné věkové skupiny) začali snově, Vojta pohodil po 30 sekundách míč po levné lajně a Ilja proklouzl až před brankáře, kde stačil postrčit míč k pravé tyči – 0:1. Následoval trvalý tlak soupeře s názvem Helas B, ale příslušností tak k U19. Lanza v brance hostů dělal, co mohl, předvedl tři neuvěřitelné zákroky hlavně proti dorážkám na zadní tyči, přesto byl krátký na jednu dorážku a brilantní střelu do horního růžku – 2:1.

Druhý poločas sice nezačal pro výrazně starší tým moc dobře, Helas po závaru před vápnem propálil Jansu pod břevno, ale pak se cosi na hřišti změnilo. Byl to futsalový dělník Hložis, který si jako správný kapitán vzal k srdci pokyny trenérů nabádajících k větší odvaze, předvedl úspěšnou riskantní přihrávku a tvrdý souboj. Zbytek už zařídilo duo Kašík - Šuvada. Oba dva svoji aktivitou změnili obraz hry, domácí Helas se začal prakticky jen bránit a přestože ještě zvýšil z brejku na 4:1, tak nakonec o dva body přišel. Ilja po krátkých narážečkách s Palem ve vápně postupně snížil, aby několik minut před koncem druhý jmenovaný nastavil asi spravedlivou remízu. Hosté si dokonce v poslední minutě vypracovali ještě dvě velké šance na hrušce. Vynikající Ilja s Palem, famózní Lanza a sympatické vzchopení celého týmu Glads.