Gladiators A - Hustopeče 6:9 (2:3)

Krajský přebor - neděle 7.1.2018 - Střední

13.1.2018 - Vojta

Nebyly balóny, byla hudba. Nebyl gólman, byly šance. Nebyly body, byla kuráž.

Glads si opepřili souboj se suverénem Kraje několika zvláštnostmi.  Domácí začali bez respektu a neměli nouzi o láteření nad neproměněnými šancemi. Hustopeče (ne)překvapily nedůslednou obranou, ale potvrdily kvalitu v útoku. Stačilo jeden z brejků zakončit rychlým pohozením míče do středu a kolem obránce zamířit do protipohybu Rumana – 0:1. Konstruktivitu v obraně chtěl vzápětí zřejmě předvést Ilja, ale lelkování s míčem na posledním se mu nevyplatilo a soupeř si s vybojovaným míčem a gólmanem lahůdkově pohrál a „zakončil tak jak to nikdo v Glads neumí“ (Ilja). Červení ale vzápětí zaslouženě snížili.  Majkla k přesné přízemní střele za krásného Roziho přenechání krosem vyzval Palo. Neméně pěkné bylo i srovnání. Jedna z nejstarších útočných dvojic v Glads předvedla něco ze své exhibiční kuchyně. Švára se Šprtem brejk od půlky doprovodili několika krátkými přihrávkami, takže hostující obránce a reprezentační brankář malé kopané neměli šanci. Nepříjemný okamžik nastal pro natěšené domácí těšně před půlí. Domácí brankář velkou hrubkou vyzval soupeře ke skórování a ten nepohrdl – 2:3.

Druhá půle začala dvojím nezachycením rychlonohého soupeře a rázem byly body hodně daleko. A to přišel ještě šestý gól hostů a znovu velmi podobně zakončený brejk na dobíhajícího hráče k zadní tyči bezmocného Rumana. Po této smrtící desetiminutovce se červení vzchopili a nejdříve Švára dotlačil za čáru Vojtovu nahrávku na zadní, následně se podařilo střelou zakončit skrumáž před brankou a výsledek začal vypadat pravdivěji. Žel Hustopeče během toho přidaly ještě další tři góly. Proto hostům Iljovo zakončení k tyči po signálu z autu, ani Jurovo úspěšné zakončení brejku s Majklem v poslední minutě moc nevadilo.