Gladiators A - PRO-STATIC Blansko 3:6 (1:2)

Krajský přebor - neděle 13.11.2016 - Hala Střední

14.11.2016 - Ilja

Gladiátoři ve svém sedmém zápase přivítali suverény soutěže z Blanska, kteří v předchozích šesti zápasech soupeřům nastříleli 69 branek... Možná i tento fakt usazený hluboko v myslích domácích měl podíl na tom, že vstoupili do zápasu s přehnaným respektem a v sedmé minutě prohrávali už 0:2. Obrana pod tlakem pracovala jakž takž spolehlivě, bohužel strach v útoku a zbytečné ztráty způsobily, že hosté z Blanska mohli dvakrát pohodlně zakončit do prázdné. Domácí se však postupně oklepali, a i když blanenští nepřestávali zasypávat jejich branku projektily a Robo musel vytahovat jeden zákrok za druhým, začaly se postupně objevovat i nějaké ty šance domácích. Z několika tutovek se ujala až na konci poločasu akce Vojty se zakončujícím Šprtem a do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Ve druhém poločase se k heroickému výkonu vybičoval strážce domácí svatyně a zcela po právu ho diváci v online anketě zvolili Mužem zápasu. Bohužel za jeho snahu se mu "odměnili" jen jeho spoluhráči, kteří si sice dokázali vytvořit několik šancí, zároveň však opět nabídli soupeři dvě superpřečíslení, která končila nájezdem dvou na osamoceného Roba... Hosté tak mohli pohodlně navýšit už na 1:5. Až pak se konečně podařilo Gladiátorům zakončit úspěšnou Tonyho dorážkou a 4 minuty před koncem tentýž hráč vyzval k zásunu do prázdné Willyho. Domácí ke konci sáhli k power-play, kterou však ukončil kanonýr Koudelka střelou do jejich prázdné branky a uzavřel tak na konečných 3:6. Lídr tabulky tak potvrdil svoji dominanci a zaslouženě vyhrál, i když jim domácí hrající na hranici svých možností několik gólů doslova věnovali.