Gladiators A - Panama 3:0 (1:0)

Krajský přebor - neděle 13.3.2016 - hala Střední

21.3.2016 - Ilja

V utkání s Panamou šlo nejen o body a o čest, ale také o celkové čtvrté místo v krajské tabulce. Glads si totiž mohli dvě kola před koncem zajistit, že je právě dnešní soupeř v tabulce už nepřeskočí.

Vzhledem k tomu, že se na palubovce potkaly dvě nejlepší krajské obrany, mnoho futsalové krásy se neočekávalo. To se také v úvodu potvrdilo, za prvních deset minut si ani jedna strana nedokázala připravit vážnější šanci a začínalo být jasné, že jako vždy vyhraje tento souboj ten, kdo vstřelí první gól. Naštěstí pro domácí gladiátory ve 12. minutě vymotal sám sebe u lajny Šuvy a zmátl tím dva obránce natolik, že nechali Ilju střelou mezi nohama gólmana otevřít skóre. Je jasné, že hosty obdržený gól nepotěšil, ale jejich nově nabytá agresivita mohla směřovat spíše na míč a ne na domácí hráče. Přišlo totiž několik tvrdších faulů, jeden dokonce loktem, a výsledkem tak bylo především zvýšené množství zbytečných keců. Glads se snažili držet míč, nikam nepospíchat a držet nervy na uzdě a odměnou jim bylo několik zajímavých akcí, ale skóre se do poločasu nezměnilo.

Začátek druhé půle nabídl opatrné domácí a nervózní hosty, kterým začaly naskakovat fauly. Přesto dokázali jednou velmi vážně ohrozit domácí svatyni, když se nejukecanější útočník bravurně obtočil kolem beka a chvílemi nudící se Lanza musel vytáhnout neméně bravurní zákrok. Nebezpečného útočníka hostí nakonec nadobro zpacifikoval Sami, když použil svoji nejsilnější zbraň - mluvené slovo - a přinutil soupeře k reakci za žlutou kartu; od té doby byl panamský player neviditelný...

Na 29. minutu si Glads připravili smrtící dvojúder. Nejprve po soupeřově ztrátě pocítil Ilja náhlý závan redbullové energie, vzal brejk 2:1 na sebe a jeho prudkou přízemní střelu zastavila až síť. V hale ještě ani nedozněly oslavné chorály, když našel Šprt z pravé strany centrem Michala, který hlavou (!) stanovil konečné skóre. Zbytek zápasu už čím dál sebevědomější domácí drželi pod kontrolou, Panama vážně zahrozila snad jen jednou, navrch ještě Šuvy nedal desítku.

Gladiátoři tak tentokrát zaslouženě zvítězili v poměru 3:0 a v letošním ročníku krajského přeboru už jistě skončí nejhůře čtvrtí.