TJ Studnice - Gladiators A 2:5 (2:0)

Krajský přebor - sobota 12.12.2015 - Vyškov

17.12.2015 - Ilja

Gladiators zajížděli v sobotu na půdu posledního celku tabulky TJ Studnice, který hraje svoje zápasy ve Vyškově. Nad formou Glads se před zápasem vznášel otazník, protože po čtvrtečním výkonu v tréninkovém zápase proti Panamě to vypadalo na hluboký útlum...

V první půli to chvílemi vypadalo, že se gladiátoři, alespoň co se týče bránění, snaží na čtvrteční total provar navázat, protože zhruba prvních deset dvanáct minut byli v obraně zoufale nedůrazní. Jakoby čekali nějaký složitější útočný systém ze strany domácích, ti však mířili vždy a zásadně nejkratší cestou k brance a pálili ze všech možných i nemožných pozic. Glads pozdě přistupovali, nestíhali rány blokovat a tak měl Lanza v brance poměrně dost práce. Studnice se brzy ujala vedení, když sehrála jednoduchý signál po rohu. Směrem dopředu to ze strany hostů z Brna naštěstí nebylo vůbec zlé, několikrát chybělo pár centimetrů. Za první půli si dokázali čisté šance vytvořit například Šprt, Sami nebo dvakrát Ilja. Když už hosté konečně pochopili, že střely na branku je třeba blokovat, přišla druhá rána od domácích - přímý kop skoro z půlky proletěl až za Lanzova záda.

Dvoubrankové poločasové manko nenechalo realizační tým chladným a hráči o přestávce zažili nefalšovaný Fergusonův fén.

A v druhé půli to od začátku bylo znát. Hned po 64 sekundách přišlo snížení z Matesovy kopačky, následovala Marova tutovka a po necelých čtyřech minutách srovnal ukázkovým suchým švihem pod víko Rozi. Obrat byl dokonán po dalších dvou minutách, když si Ilja u lajny vyměnil míč s Marou, navedl si jej na střed a i v tísni jej dokázal umístit do sítě. Glads bylo v tu dobu plné hřiště, vypadalo to, že chtějí soupeře zadupat do země. Celý zápas provázelo hlasité povzbuzování domácího kotle s bubnem a sirénou, možná i díky tomu začalo narůstat skóre na ukazateli našich faulů. Šprt se pokusil v letošní tabulce žlutých karet o trhák, po chvíli jej však následoval Ilja a sedm minut před koncem tak měli Glads 5 faulů. Naštěstí znovu zaúřadoval Mates, po jehož střele pod břevno domácí gólman jen marně švihl rukou a bylo to už 4:2. Do této chvíle měli domácí jen jednu dvě kloudné střely, teď se jim však otevřel prostor k desítkám. A gladiátoři jim velkoryse věnovali hned tři! Naštěstí Lanza (na rozdíl od středečního marného chytání propoceného trička Lou Fananáka Hagena) s klidem dvě lapil a třetí šla vysoko nad. Glads měli řadu dobrých akcí, žádnou však nedkázali přetavit v gól. Domácí tři minuty před koncem zahájili power play, při které se však konečně popáté prosadili hosté a Michal tak stanovil konečné skóre na 5:2 pro Glads. Z bouřlivého prostředí si tak odvážíme po skvělém druhém poločase všechny tři body, nebýt zbytečných faulů a proměňovat šance, mohlo to být i bez nervů.