Remos Oslavany - Gladiators A 4:1 (0:0)

Krajský přebor - sobota 31.10.2015 - Ivančice

1.11.2015 - Švanci

Áčko Gladiátorů zavítalo v 5. kole Jihomoravského přeboru na horkou půdu doposud suverénních Oslavan. Celek Oslavan před zápasem s Glads neztratil ani bod a pyšnil se 12 body ze 4 utkání. Glads si však na domácí brousili zuby, neboť v tabulce jim patřilo třetí místo a v posledním domácím představení si poměrně lehce poradili s celkem z Dubňan.

O tom, že Glads utkání nepodcenili, svědčil i brzký příjezd do místní haly, kdy na rozcvičku na místních ultralepivých parketách, za které by se nemusel stydět kdejaký srub z osmdesátek, měli Gladiátoři více než 30 minut. Domácí naopak na rozcvičku dorazili pouhých 7 minut před začátkem špílu a tak se předzápasový pokyn „vlítnem na ně“ jevil jako jednoznačná volba.

Ačkoliv se začátek zápasu zdržel o zhruba 8 minut, byli to právě Glads, kteří byli od začátku prvního poločasu aktivnějším týmem. Soupeř se prezentoval rychlou fyzickou hrou, avšak dobře připravení hosté dokázali tvrdou hru domácích eliminovat a naopak vyráželi do nebezpečných protiútoků. Těm však často chyběla kvalitnější předfinální fáze. Když se v průběhu prvního poločasu neujal ani Pavlův pokus o přelobování golmana po rychlém přečíslení ani Majklův pokus o dorážku při nástřelu na zadní tyč, skončil první poločas výsledkem 0:0. Nutno podotknout, že v prvním poločase to byli právě hostující Gladiátoři, kteří domácí herně přehrávali.

Do druhého poločasu vstoupil lépe celek Oslavan, který v prvních pěti minutách hostující Glads přehrával. Mírný tlak domácích na začátku druhého poločasu završila střela do břevna Koudisovy svatyně, která se snad i díky místnímu povrchu neodrazila přímo do brány. Toto varování jakoby hostující celek probralo, od této chvíle to byli opět Glads, kteří převzali otěže zápasu do svých rukou a svojí rychlostí a chytrostí nutili domácí celek k důrazné hře za hranou futsalových pravidel. Výsledkem zlepšené hry však kromě pěti faulů domácích již v 9. minutě druhého poločasu a několika standardek, které však Glads často nepochopitelně zazdili špatnou rozehrávkou, byla pouze čitelná zakončení hostujících hráčů, která sice golman Oslavan často pouze vyrážel před sebe, avšak zadáci domácích mu pomáhali kvalitním „čištěním“ prostoru před vlastní bránou.

Zlom zápasu přišel s pátým faulem Oslavan. Domácí tým si vzal timeout, ve kterém zjevně přišel pokyn ubrat na agresivitě ve hře, což však paradoxně ublížilo hře Gladiátorů, kteří od tohoto momentu lehce polevili ze standardu doposud předváděné aktivní hry. Toho dokonale využili domácí. Nejdříve se kolem Roziho po rychle rozehraném autu prosmýkl domácí útočník a přihrávkou z rohu před bránu do naší dezorientované obrany našel naprosto nehlídaného hráče. 1:0. Chvíli nato, to již bylo 2:0. Zmatky v obraně Gladiátorů potrestali rychlou souhrou domácí, kdy se balón po sérii rychlých přihrávek dostal až na jejich útočníka, který sám ve vápně neměl problém trefit poloprázdnou bránu.

Za tohoto stavu s časem něco málo přes 5 minut do konce zápasu Glads vyrukovali se hrou v pěti, když v zápase výborně chytajícího Koudise nahradil veterán Vojta. Jediný fanoušek Glads v hale (tj. Michalův krang) však mohl v této chvíli zaplesat snad jen nad situací, kdy hostující hráč podklouzl na mastné skvrně, kterou na ultralepivé palubovce domácích zanechal právě Michal, když nešťastně šlápl na balon a svezl se k zemi. Celek Oslavan hrozil po nepřesných zakončeních Gladiátorů a nakonec se po velké hrubce při střídání našich golmanů dočkal, když po dlouhém výhozu zakončil domácí hráč do odkryté brány.

I za stavu 3:0 však Glads nesložili zbraně a aspoň nakrátko zdramatizovali zápas, když dalekonosná střela Michala zapadla za záda domácího golmana. Ze závěrečného tlaku však již další gól hostí nepřišel a naopak domácí Oslavany přidaly ještě jednu branku, když domácí útočník z úhlu tvrdou střelou neomylně trefil horní roh branky.

Po zápase tedy bohužel pro Glads svítilo na světelném ukazateli skóre 4:1 pro domácí, a to i přesto, že to byli hostující Gladiátoři, kteří byli po tři čtvrtiny zápasu herně lepším celkem.