Panama - Gladiators A 2:1 (0:0)

Krajský přebor - neděle 25.1.2015 - Hala Střední

9.2.2015 - Ilja

Marné dobývání zatažené obrany domácí Panamy. Tak by se dal ve zkratce shrnout zápas, který nakonec skončil prohrou Glads 1:2.

V hale na Střední byli v roli domácích tentokrát borci z Panamy, kteří od začátku nastoupili s velmi defenzivní taktikou - velmi poctivě se vraceli do hloubi vlastní poloviny a pozorně přistupovali k hráčům v červeném. S obranného valu pak vyráželi do nebezpečných protiútoků. Gladiátoři si přesto dokázali vytvořit pěknou řádku šancí, ale buď v zakončení selhali nebo vždy někde kousek chyběl. Domácí na konci poločasu na chvíli převzali iniciativu a několikrát velmi nebezpečně zahrozili, ale Lanzu překonat v první půli neodkázali. První poločas tak skončil bez branek.

Do druhé půle vstoupili Glads s odhodláním prolomit panamský beton, bohužel však záhy inkasovali, když nedokázali pokrýt dobře a jednoduše zahraný roh. Vrhli síly do útoku, nadále si vytvářeli šance, zároveň s tím se ale otevíral prostor pro domácí, kteří tak mohli zahodit několik jasných šancí. Asi největší šanci na vyrovnání měl na noze autor tohoto článku, když signálem dobře sehraný přímý kop namířil jen do posledního zbývajícího obránce, krčícího se na brankové čáře. Gladiátoři pak spustili power-play, při které drželi míč a dostávali se do zakončení, bohužel se nevyvarovali ztráty a míč z panamských sálovek se mohl došourat do opuštěné brány - 2:0. Pak se konečně prosadili i Glads, když po kombinaci Roziho zakončil Švára a snížil na 2:1. Vyrovnání měl na kopačce dvakrát Sami, ale brankář domácích jakoby míč přitahoval a vždy bravurně zasáhl. Díky jeho skvělému výkonu a díky vlastní nepřesnosti v zakončení tak Gladiátoři na body v tomto utkání nedosáhli.