Gladiators B - Stones 3:3 (0:3)

Okresní přebor - sobota 20.9.2014 - Okruh

24.9.2014 - Robo

Tradiční střet s kamennou zdí nakonec vynesl Gladiators bod, když se po pauze zvládli vydrápat z třígólové jámy.

V první půli červení tloukli do šutrů bezvýsledně, třikrát navíc nechali utrhnout lavinu, která se zastavila až jejich v síti. Přestávkové skóre 0:3 působilo depresivně, ale ostří otupených gladiátořích mečů hned po pauze nabrousil Rozi, který se s mývalí vervou prosadil ve vápně a z otočky procedil míč pod gólmanem.

Zneklidnění Stones se poté uchýlili ke stylu "odkopni míč kamkoliv", který po nějakou dobu plnil účel, ale tlak Glads tím logicky sílil. Šprt tentokrát nezapomněl říct "au", čímž upozornil liknavé sudí na kopanec zezadu a následnou penaltu pak sice Vojta kopnul nejšouravěji, jak jen to šlo, přesto úspěšně.

V posledních minutách už se kamenný val definitivně zhroutil, čehož Glads využili v power play. Vojta tentokrát na levém křídle trefil míč, jak chtěl, a Šprt jej pohotově usměrnil do brány. Dokonat obrat mohlo chvíli poté přečíslení dva na jednoho, tentokrát však zasáhl Stoun v brance, který tak završil svůj zdatný výkon.

Škodacock prvního poločasu, v tom druhém však Glads předvedli trpělivost i sílu, na nichž se dá stavět.