San Marino - Gladiators A 3:6 (1:3)

Krajský přebor - sobota 6.12.2014 - Tišnov

Článek

7.12.2014 - Ilja

Gladiátoři dobyli tvrz San Marina a připravili jim tak první domácí porážku. Přitom do utkání nevstoupili vůbec dobře a zaplněná hala se nejspíš chystala na další vítězství do té doby třetího celku tabulky. Glads ale předvedli zejména v prvním poločase nevídanou efektivitu v zakončení a nakonec si odvezli všechny body.

Zhruba 100 diváků vidělo výborný vstup domácích do zápasu, borci v bělomodrých dresech hýřili aktivitou, drželi míč a dostávali se do nebezpečných zakončení. Glads prvních deset minut vypadali jako by se viděli poprvé, nedokázali si dvakrát přihrát, byli nedůrazní a po pravdě byli zralí na ručník. Naštěstí domácí toho využili jen jednou, zbylé šance pokryl výborný Lanza nebo je domácí zahodili, a tak mohlo udeřit jako blesk z čistého nebe na druhé straně. Vojta v brejku dva na jednoho ideálně vysunul Matyho, který propálil domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. Tento okamžik byl zřejmě pro hosty budíčkem, protože začali hrát pozorněji v obraně, začali si opět věřit a další ohrožení své branky už téměř nepřipustili. Domácí naopak vypadli z tempa a ještě do poločasu dvakrát inkasovali. Nejprve Rozi se štěstím našel Pavla, který se v brankovišti uvolnil a pod břevnem rozvlnil síť podruhé, pak Vojta v brejku skvěle ustál tvrdý souboj a dělovkou na přední tyč zvýšil už na 3:1. Domácí museli jít do kabin frustrovaní, protože efektivita Glads v první půli byla zdrcující - víc jejich útočných akcí totiž nestojí ani za zmínku...

Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí, vytvořili si několik slibných příležitostí, ale Lanza byl prostě a jednoduše proti, jednou ho navíc zachránila tyč. Glads ale také trochu změnili způsob hry, začali přesněji kombinovat a i oni se několikrát dostali do šance. Navíc i oni jednou trefili brankovou konstrukci, když Pavlovu střelu vytěsnil gólman na spojnici. San Marino se pak rozhodlo spustit více než šestiminutovou power-play, ze které si však téměř dvě minuty samo ukrojilo neplodnou kombinací bez kloudné střely. Pak už přišla první vážná chyba, kterou střelou do prázdné branky potrestal Ilja. Ještě během téhož střídání Lanza chytil slabou ránu domácích, ideálně vysunul opět Ilju a ten podél brankáře v rozlišováku zvýšil už na 5:1. Domácí pak přece jen dokázali skórovat - z pravé strany pod víko snížili na rozdíl tří branek. Glads si pak dvěma fauly po sobě vykoledovali desítku, kterou ovšem Lanza zneškodnil. Domácí se jinak při téměř celé power-play dostali jen k několika neškodným střelám, které vždy skončily v rukou hostujícího brankáře. Ten se tak mohl čtyřikrát pokusit o vstřelení gólu přes celé hřiště, bohužel neměl přesnou mušku a výsledkem byla jen jedna nastřelená tyč. Gladiátoři nakonec přece jen ještě jednou polevili v pozornosti, zřejmě už byli myšlenkami na cestě do Brna, a nechali San Marino pěkně zakombinovat a úspěšně zakončit do prázdné. Žádná drtivá poslední minuta v podání domácích se však nekonala, naopak pár sekund před koncem vysunul Hložis Ilju, který tak při power-play dovršil hattrick.

Nebývale efektivní Gladiators si tak z tišnovské sportovní haly vezou domů cenné tři body za výhru 6:3, která navíc znamená, že se na svého soupeře bodově dotáhli.