Orli Bučovice - Gladiators A 3:3 (1:3)

Krajský přebor - sobota 25.10.2014 - Vyškov-Purkyňova

2.11.2014 - Vojta

Glads poprvé v tomto ročníku Krajského přeboru minule zvítězili. Přestože se jejich sestava na hřišti Sokola Bučovic lišila jako noc a den, byli znovu bodově úspěšní a navíc jen kousek od plného zisku. Za výkon ve Vyškově se nemusí rozhodně stydět, bod je relativně spravedlivý.

Sokol nezačal zápas překvapivě náporem, ale první útočné manévry lépe rozcvičených hostů s přehledem zvládl. Z první vážnější akce domácí hned skórovali. Místní playmaker si z pravé strany pohodil kolem Radka míč na střed a přesně vystřelil k vzdálenější tyči - 1:0. Převaha domácích začala narůstat, Glads trpělivě bránili, brejky se jim příliš nedařily. S výjimkou jediného. Jaky si vyhlédl Šprta na hrušce, narazil si s ním a tvrdě vypálil k bližší tyči - 1:1. Modré Bučovice dále aplikovaly zámek na půlce Gladiátorů, ovšem bez vážnější šance.  A hosté znovu udeřili z ojedinělého brejku, Majkl se dostal do nájezdu na domácího brankáře a stejně jako v minulém kole proti Panamě, uspěl pomocí jemného dloubáku - 1:2. Sokol už znatelněji vypadl z role, což korunoval jejich brankář fatálním námazem Šprtovi na půlku, který z úctyhodné vzdálenosti míč hned tvrdě nasměroval do opuštěné branky - 1:3.

Poločasový pokyn neinkasovat vydržel Gládům jen pár desítek sekund. Nenápadný aut domácích si Šprt a Koudis protečovali do branky - 2:3. Euforie a odvaha domácích se dala čekat a také přišla. Červení hosté dlouho zkušeně likvidovali trvalý tlak domácích, ale na perfektně sehranou standartku nestačili. Sokol posunul míč z levé strany na střed, hráč okamžitě pálil na zadní tyčku, kde čekal s nastavenou kopačkou spoluhráč - 3:3. S blížícím se koncem kupodivu rostla odvaha Glads a strach domácích o bod. Výsledkem byly velmi zajímavé situace na obou stranách, opepřené trvalou hrozbou 10m kopu proti hostům. Hlavně Matyho dvě střely v poslední minutě překvapivě prošly skrumáží těl a jen těsně minuly branku domácích.

Koudis - Vojta, Maty, Majkl, Rozi - Radek, Jaky, Šprt, Jura.