Gladiators A - Mitra 3:3 (2:2)

Okresní přebor - sobota 2.10.2010 - Okruh

13.10.2010 - Vojta
Soustředit se na další zápas po enormním emočním vypětí toho právě skončeného nebylo snadné. Glads přesto téměř celý zápas dokazovali větší futsalovou kvalitu, aby ale v úplném závěru opět propukli v slzy... Vstup do utkání byl z G-strany nesmělý, takže nebylo divu, že již po pár minutách prohrávali 0:1. Začala se ale v nich dmout touha urvat body proti pasivnímu soupeři, který se většinu času schovával na své půlce a pouze vyrážel do protiútoků. Snaha Glads vyústila ve vyrovnání z letní (nacvičované) akce. Vojta Šprta pohledem poslal z hrušky k lajně, kam mu hodil balón, který mu byl obratem vrácen proti levé noze - 1:1. Soupeř sice šel opět do vedení, o které ale přišel z nenápadného autu. Při tomto intuitivním signálu stačila Sammimu s Vojtou pikosekunda očního kontaktu a z onylé rozehrávky se stala rázem blesková nahrávka před branku, kde si Ondra umí poradit - 2:2. Druhá půle byla dlouho bez branek, přestože míč dlouze opanovalo družstvo v červených dresech. Protlačit kuličku do sítě se jim podařilo až šest minut před koncem. To Ondra zakončil jedno z mnoha obléhání branky Mitry překvapivým bodlem na bližší tyč - 3:2. Modrý tým odehrál zbytek utkání v power-play, ovšem při brejcích Glads měl velké štěstí pramenící z laxnosti či přílišného přátelství zakončujících hráčů. Pro červené přišel tvrdý trest v poslední vteřině utkání. Po několika závarech soupeř procedil nahrávku na zadní tyč, kde stál připravený doklepávač - 3:3. Rozhodčí už nechal pouze formálně rozehrát a ukončil druhé smolné utkání Mutagen squatu toho dne... Domnívám se, že výkony nebyly vůbec špatné. Stačilo by zefektivnit koncovku a použít více zkušeného pasroství a následoval by úplně jiný bodový zisk. Cítím, že už jsme ale velmi blízko světlým zítřkům i v Áčku! Sestava: Lanza - Vojta, Franz, Šprt, Sammi - Hložis/Rozi, Radek, Maty, Willy.