Gladiators A - Nasan B 4:3 (1:0)

Okresní přebor - sobota 3.4.2010 - Okruh

Článek

4.4.2010 - Robo
První je vždycky nejhezčí. A první okresní šestiboďák si Glads užili v dvojšpílu s Mitrou a Nasanem B. Tak proč si ho nezopakovat? Začalo to jako neškodná romantická komedie a končilo jako hororový krvák. Tak se dá shrnout špílůvka s béčkem Nasanu. V opatrné první půli měli navrch Spartakovi následníci, otevřit modrou obranu jim ale pomohl až poctivě drilovaný signál "aut". Šprt při něm postrčil míč Samimu, který na zadní hledal Všudybyla Radka, míč si ale sítě srazil sám brankář. Co se týče opačné poloviny hřiště, tam to bylo všechno o jediném muži - Roziho fousatém kamarádovi, na něhož směřovaly všechny míče Nasanu. Tento pasr, který už něco dokázal, sice ukazoval, že to s míčem umí, ale to samé platí i o gladiátoří obraně, která ho pouštěla pouze k dalekonosným projektilům. Poklidný taneček první půle vystřídal ve druhé šílený kvapík. Byl to bohužel uragán Nasanu, který rychle smetl vedení Glads. Nejprve se nepovedený odkop odrazil přímo před naše vápno, kde ho dobíhající útočník dělovkou prorval do brány. A následně si vybral slabší chvilku Robo, který se nechal nachytat střelou zpoza beka - koho jiného, než mistra Rampuly. Naštěstí jen o chvíli později předvedl podobnou k tyči naváděnou mrdu z dálky Maty, který tak málem naplnil svůj ranní skromný slib. Za stavu 2:2 se začínalo odznovu a osud zápasu balancoval doslova na hraně. Konkrétně na hraně našeho břevna, které zastavilo Rampulovu dorážku, načež Zachránce Radek odpálil míč kamsi do dalekých končin, kde se jej ujal Bubák, posunul na Samiho a jeho luxusní bodýlko z úhlu si našlo cestu do síťky. Key moment, Bod zlomu, Okamžik zápasu, asi jen tato sousloví charakterizují význam této chvilky. Tu o chvíli později podtrhla ještě lahodná kombinace, jejíž závěr pozlatila Šprtova přihrávka a Samiho sklepnutí do gólu, po kterém přítomní hledali po kapsách kšiltovky. MM, čili Milovníci Mutagenu, se tak mohli znovu věnovat své parádní obranné disciplíně, kterou opět zvládli mistrovsky. Na vyložené šance Nasan čekal marně, i když Fousáčova dalekonosná torpéda držela Roba neustále v pohotovosti, navíc modří (hrající poslední čtyři minuty bez brankáře) nedokázali dvakrát sklepnout těžké přihrávky do odkryté branky. Na gládiátoří štítovou hradbu vyzrál až Šprt, lačnící po třetí asistenci v zápase natolik, že ji patičkou připravil pro soupeře. To už ale do konce zbývalo jen třicet sekund a když se rozhodčím nechtělo pískat konec, dostali to od Samiho povelem. Dva těžké špíly, dvě dramata, dvě vybojované výhry, to bylo resumé sobotního dopoledne. Někteří Gladiátoři k němu pak dopsali ještě poutavé odpolední příběhy, ale to už patří spíš do společenské rubriky.