Gladiators A - Mitra 3:2 (2:0)

Okresní přebor - sobota 3.4.2010 - Okruh

4.4.2010 - Robo
Tři prohry z posledních čtyř zápasů spolu se zapnutou kamerou strašily Gladiátory před setkáním s nebezpečnou Mitrou. Po něm naštěstí zůstaly jen obavy, jak to bude červeným klukům na videu slušet. Možná to byla hrozba nelítostné elektronické tužky ve Vojtových rukou, která hnala Rudou armádu od začátku do útoku. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, když Motorový Radek doručil míč Matymu, který to ve vápně ani nemohl udělat lépe - svou gólovou střelu z polootočky totiž pro zvýšení efektu ještě opřel o tyč. Glads i nadále na bojišti odvážně manévrovali a brzy se dočkali druhé odměny: Willyho nájezd sice gólman Mitry nohou vyrazil, ovšem Létající Radek vyšplhal po neviditelném žebříku do nebeské výše a odtud hlavou, kterou následě skryl do dresu, doťukl mičudu do brány. Stav 2:0 plně odpovídal dění na hřišti, ovšem už závěr prvního poločasu naznačil, že to žádná idyla nebude. Červení totiž nasbírali pět faulů a po ruce před vápnem dokonce pustili soupeře ke zkrácené desítce, kterou ovšem šutér napálil do Robových rukou. Ve druhé půli tlak na obranné linie Gladiators postupně sílil, a ty po osmi minutách povolily, když ze skrumáže na hranici vápna vylétla skrytá střela přímo k tyči. Glads se ovšem řídili heslem "nejlepší odpovědí na gól je gól" a po pěti minutách udeřili zásluhou Vykutáleného Radka. Ten poslal před bránu prudkou příhru, a když obránce viděl sebevědomím překypujícího Willyho připraveného na tuty skórovat, raději uklidil míč do sítě sám. Mitře tak nezbylo než sáhnout k power play, kterou ještě dokázala opepřit závěr zápasu, když tři minuty před koncem vyšachovala červenou obranu a volnej pasr sklepnul u tyče míč za čáru. Nervy mohl ukončit Robo, kterému k jeho prvnímu brankářskému gólu kariéry scházel při výkopu přes celé hřiště slabý metřík, chybějící štěstí si ale vybral těsně před koncem, když útočník Mitry nedokázal sklepnout prudký míč do odkryté půlky branky. Glads tak nakonec ukázali, že defenziva (v níž strávili velkou část druhé půlky) je skutečně jejich chloubou a vydřeli těsné vítězství 3:2.