Gladiators A - Daikin 2:4 (1:3)

Okresní přebor - sobota 17.10.2009 - Okruh

19.10.2009 - Vojta
S delegovanou dvojicí rozhodčích, s kterými nemáme vůbec dobré zkušenosti, proti silnému týmu arbitrovského řemesla. Náročné. Hlavně psychicky. Soupeř předvedl silový, přesný, produktivní výkon, který, vhodně doplněný o nějaké ty zkušenosti zpoza autových čar, korunoval vítězstvím. Glads tentokrát nenašli recept na zvrat. První branka, které jsme dosáhli už v prvním střídání, byla nakonec Pyrrhovým vítězstvím. Vojta si vyměnil na půlce míč s Benim, aby mu ho vzápětí z hrušky skrz soupeřovy nohy procedil nazpět k tyčce a náš dosavadní nejlepší nahrávač mohl konečně také slavit vstřelený gól - 1:0. Naše poctivá hra trvala asi jen do 7 minuty (!), kdy nám byl nekompromisně oznámen počet pěti akumulovaných falů na naší straně! Museli jsme odstoupit od jakéhokoli kontaktu při obranné hře, čehož soupeř brzy využil. Technicky i rychlostně dobře vybavený soupeř pak už neměl problém si do konce poločasu vykřičet kopání dvou 10metrových kopů. Ten první exekuoval nekompromisně pod horní tyčku - 1:1, druhý Robo pěkně vyrazil na roh. Nicméně naše nutně bezkontaktní obrana pak soupeři darovala ještě další příležitosti, jenž jich briskně využil a v poločase vedl už 1:3. V druhé půlce jsme opět mohli začít hrát v klidu od podlahy a snížení tak vyselo ve vzduchu. Přišlo sice až v jedenácté minutě, což nám ale stále dávalo ještě dostatek času na vyrovnání. Téměř klasicky sehraná akce po levé straně, příhra pod hráče na vápno a skoro osamocený Beni před otevřenou brankou nezaváhal podruhé - 2:3. Bohužel již velmi záhy se Daikin prosazuje zpoza vápna a po střele skrze dvoje nohy včetně těch Robových opět odskakuje na rozdíl dvou gólů - 2:4. Poslední čtyři minuty zkoušíme power play, ale bez přesné střely není radosti. Nebýt klasického stínu vrhnutého diskutabilními výroky rozhodčích Arvaie a Hrbáčka, tak by se snáze konstatovalo, že soupeř své šance proměnil, a tudíž vyhrál zaslouženě. Dva vstřelené góly na zápas je (mnohdy) málo a tak se ukazuje, že buď si udržíme stejnou procentuální úspěšnost v zakončení a budeme si muset svojí ještě lepší hrou vypracovávat dostatek šancí nebo se pokusíme produktivitu zvýšit a začneme ty naše větší šance proměňovat. Či ideálně obojí... Sestava: Robo - Vojta, František, Beni, Šprt - Hložis, Rozi, Sammi, Švára.