Gladiators A - Gloria 2:3 (1:0)

Okresní přebor - sobota 10.10.2009 - Okruh

13.10.2009 - Vojta
Souboj nejlepší obrany a skvělého útoku, tak by bylo možné parafrázovat souboj těchto dvou týmů. Dlouho se zdálo, že vyhraje pozorná defenzíva, ale nakonec Gloria zúročila své letité zkušenosti z vyšší soutěže a brala všechny body. Týmů, které se snaží opravdu hrát a útočit proti aktivním Gladiators není ani v okrese mnoho a tak se mohli červení těšit na příjemného soupeře, který nebude provádět jen zednické práce na své půlce. Tyto představy naplnil již záhy africký navrátilec v naší sestavě, který při brejku 3 na 2 dostal od středového hráče s míčem příhru na paty, kterou ovšem pohotově usměrnil za záda vyběhnuvšího brankáře soupeře 1:0. I nadále se hra celkem svižně přelévala ze strany na stranu. Gloria mohla děkovat nepřesnému zakončení hráčů Glads - vtipná nebezpečná ale lapená hlavička Františka, sjetá gólová dorážka Hložise, či zaváháni Willyho a Matyho na zadní tyči. Na druhé straně začal hrát své velké, ale opravdu velké představení muž v kdysi černém tričku. Už v prvním poločase několikrát přinutil soupeře zoufale vyjeknout při reflexivních zákrocích na hranici fotbalového chápání. Udržel tím tak pro své barvy jednobrankové vedení až do konce poločasu. Změna stran přinesla trvalejší tlak Glorie. Enormní problémy měla obrana červených hlavně s dvojicí ďábelsky rychlonohých a zároveň velmi technických hráčů soupeře, kteří v herní symbióze s těžkotonážním hruškařem dokázali opakovaně zamotat hlavu celé naší obraně. Bohužel černý muž v naší brance nemohl odehrát celý svůj part bez pomoci a na jednu z dorážek ve 13 minutě už nedosáhl - 1:1. Soupeř si viditelně i slyšitelně oddychl, získal trochu více sebevědomí, po chvilce hry se mazácky obtočil na vápně kolem našeho beka a poslal míč přesně k tyčce - 1:2. Obrat ve skóre převahu soupeře lehce otupil. S blížícím se koncem zápasu Glads výrazně zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale brejkový gól na 1:3 jim vzal reálně naději na body. Trochu komicky sice působila v těchto momentech hry odvrácena strana letitých zkušeností soupeře, který se nestyděl zastavovat naše brejky hlasitým poleháváním na naší polovině, což mu bohužel rozhodčí tolerovali. Každopádně Matyho exekuce na zadní tyči znamenající snížení na 2:3 přišla příliš pozdě a byla téměř vzápětí následována finálním hvizdem ukončujícím zápas. S odstupem času se ukázalo, že zápas se rozhodl už v první půli, kdy jsme měli proměnit naše větší šance. Soupeř byl opravdu velmi dobrý, s pevnou vírou ve svůj úspěch, ale jinak snad lze objektivně zápas hodnotit jako vyrovnaný, neboť i naše hra nepostrádala kvalitu. Nutno ovšem přiznat, že bůh ví, jak by zápas dopadl, nebýt spektakulárního výkonu našeho brankáře Krutila... Sestava: Robo-Vojta, František, Maty, Šprt-Hložis, Rozi, Sammi, Willy