Gladiators A - Tango C 0:2 (0:1)

2.A třída - sobota 3.11.2007 - Horní

0.0.0000 - Sami
Utkání s Tangem C bylo tak trochu o 6 bodů, o konfrontaci s jedním z nejvážnějších spolukandidátů na postup, o potvrzení výhry z prvního „lehčího“ utkání a odtržení se na čele i od druhého z céček. V sestavě se malinko pozměnila tvář útoků, takže rozhodčí hvizdem k úvodnímu výkopu vyzval dvojici Sammi – Lukin, alternující s tandemem Bubu – Šprt. Již po prvních minutách utkání bylo patrné, že se setkali dva vyrovnaní soupeři, jejichž hra má hlavu a patu. Soupeř se na naše utkání posílil o dva hráče ze svých předních teamů a jak se ukázalo, individuální výkon jednoho z nich, byl pomyslným jazýčkem na vahách, který převážil vítězství na stranu soupeře. Poměrně kvalitní obrany na obou stranách v první půli nedávaly útočníkům příliš prostoru k odvážnějším kreacím a tak se velmi dlouho hrálo bez branek i bez vyložených brankových příležitostí. Po jednom ze závarů před soupeřovou brankou po Radově průniku se odrazil skákající míč k Sammimu, který si jej lehce dotekem posunul a zkusil střelu z voleje, bohužel jen do tyče. Tento okamžik se ukázal jako důležitý, protože po pár minutách hry stejný hráč po nahrávce od Rada z první na půli ze středu sklepával na Lukina, jenže jemu na kluzkém povrchu nezabralo ABS, soupeřův obránce sklepnutí přečetl, zmocnil se míče, prohnal se kolem Rada a přes vracejícího se Sammiho střílenou náhrou před bránu našel dobře seběhnuvšího silného útočníka soupeře, který načal skore. 0:1. Bohužel se ukázala stará pravda o ztrátách míče na středu hřiště. Soupeř na chvíli přebral otěže utkání do rukou, ale jeho tlak zabrzdila poločasová přestávka. Po změně stran se hra opět vyrovnala, ale vcelku křečovitě hrající GLADS neměli dost invence k tomu, aby trvale zatápěli rychlé a důrazné obraně soupeře. Chyběla finální přihrávka, moment překvapení a tak především díky Lanzikovi stále na plechových cedulkách visely nula s jedničkou. Až do konce utkání si soupeř počínal poměrně jistě a dobrým rychlým přenášením hry ze strany na stranu potažmo z útoku do obrany a zpět drželi míč a nechali značně herně frustrované GLADS vydávat energii běháním bez míče, lépe řečeno za míčem. V závěru se přeci jen GLADS dostali do mírného tlaku a soupeř již začal myslet hlavně na to, aby neinkasoval. Po timeoutu, přibližně minutu a půl před koncem utkání, se na hřišti srovnala pětice Lukin, Bubu, Šprt, Sammi a „libero“ Vojta. Hru jsme začínali od naší branky, Vojta z pozice posledního vyvážel míč směrem k bránícímu bloku soupeře hluboko na jeho polovině, ovšem s rozehrou čekal přespříliš, dostal se do kontaktu s prvním bránícím hráčem soupeře, který vystihl jeho nahrávku a dovezl míč do prázdné brány. 0:2. Z naší strany v tomto utkání příliš hezkého směrem dopředu k vidění nebylo, chyběl lepší pohyb směrem dopředu, čímž vázla rozehrávka a nebylo tak často možno překonat obranu soupeře. Resume – Vyrovnaná utkání se někdy vyhrají, jindy prohrají. Nemusíme věšet hlavy, na jaře jim to oplatíme. Nicméně alespoň branku bychom měli vstřelit i podstatně lepšímu soupeři.