Gladiators A - Agromeli C 2:6 (1:0)

2.A třída - sobota 13.10.2007 - Svážná

0.0.0000 - Vojta
Tým Agromeli na rozdíl od nás nastoupil v maximálně možné silné sestavě a bylo to už od prvních minut znát. Soupeř nás zamkl na naší půlce a první 3 minuty jsme se prakticky nedostali k balónu, ale na druhou stranu jsme pozorně bránili, takže soupeř se nedostal do vážnější šance. K naší radosti hned náš první kontakt s balónem skončil gólem. Vojta si jako obvykle narazil se Sammim na půlce a svůj nájezd od levé lajny na soupeřova gólmana vyřešil lehkou přesnou střelou k vzdálenější tyči - 1:0. Výrazněji jsme se osmělili, zjistili, že se soupeřem se hrát dá a především trojice Sammi, Lukáš a Vojta mnohdy dlouhé minuty míchala v útočném pásmu, vypracovala si pár solidních šancí, žel bez gólového efektu. Soupeř také nehrál v těchto momentech špatně a tak se střídalo házenkářské obléhání branek na obou stranách. V této fázi hry asi přišel kritický okamžik, že se nám nepodařilo navýšit skóre. Nutno ale uznat, že to byl také hlavně Robot v naší brance, na jehož pokoření ani zkušení střelci v dresu soupeře nemohli nalézt hackovací algoritmus.
Po změně stran jsme záhy udeřili, i když se jednalo spíše o billiárdový šťouch. Lukáš se snažil před brankou najít "pod sebou" sbíhajícího Sammiho a ten nenápadným jemným zablokováním soupeřova gólmana mohl spolu s ostatními obránci sledovat, jak si pomalá nahrávka po několika tečích v poklidu klestí uličku až do branky - 2:0. V ten moment se nám začalo ještě volněji dýchat a vítězství se zdálo být blíže pro naše barvy. Ještě tak do osmě minuty druhé půle se hrál fotbal s šancemi na obou stranách, přestože Agromeli mělo více ze hry. Potom ovšem přišel zlomový okamžik utkání. Soupeřův útočník se zkušenostmi z třetiligové Bystrce si udělal místo před brankou a střelou pod horní tyčku přeci jenom prolomil Robův obranný algoritmus - 1:2. Že jsme probudili spícího obra, nám došlo už po minutě, kdy jsme rázem prohrávali 2:3. Soupeř se vstřelenou brankou "chytil" a bohužel demonstroval svoji útočnou sílu. Moc nás nepouštěl k balónu a veškeré naše chybičky v obraně trestal s přehledem a pro nás s bolestnou účinností. Do konce utkání stihl vstřelit ještě 3 branky a my byli nakonec rádi za závěrečný hvizd, který utnul naši mizérii z posledních pár minut, kdy se nám nedařilo odebrat balón najednou sebevědomému soupeři.
Tato prohra už není tak bolestná jako v minulém kole s Experimentem. Soupeř byl lepší a pokud chceme uspět v jarní odvetě, bude nutno předvést minimálně výkon, který jsme předváděli v první půli, ale i postavit hráče, kteří budou moci takto silnému soupeři konkurovat a nebát se v zlomových okamžicích ukázat svoje přednosti a to, že i my dokážeme být fotbalově silní. Domnívám se, že skuliny v jejich obraně určitě nalézt lze.
Nejen díky střeleckému výpadku našich útočníků, jinak zde obyčejně nejčastěji zmiňovaných, si dovolím vyzvednout zatím podzimní perfektní obranné výkony Františka a z víkendových klání i Radka s Robem. Naopak od určitých hráčů čekám dominantnější futsalovou roli v momentech, jako byl zápas s Agromeli. Právě tam vidím prostor pro potvrzení silných hospodských řečí a ventilovaných názorech!
Ve zbytku podzimu nás čeká ještě silné Tango C a potom soupeři, s kterými si snad budeme moci s chutí zahrát. Naše skupina je vyrovnaná, stále tak zůstáváme na první pozici s mírným náskokem, čili i ve zbytku utkání můžeme hrát relativně uvolněně a na to se já osobně těším.