Gladiators A - Toka 3:0 (1:0)

1.A třída - sobota 23.5.2009 - Srbská

24.5.2009 - Vojta
Ještě nikdy se tým Gladiators nevydal na tak odlehlé místo k sehrání soutěžních zápasů jakým je Ořešín. Dnešní soupeř - tým Toky v jarní části překvapil celou řadou výborných výsledků a i naše remíza v základní hrací době z play-off Zimní ligy zvedala adrenalin v krvi na jaře neporažených rudých Glads z úplného čela tabulky. Naštěstí herní kvalita Glads se začala projevovat již od úvodních minut. Na útulném malém hřišťátku to sice svádělo ke střele už kousek za půlkou, ale zpočátku červené barvy možná až příliš složitě a kombinačně hledaly cestu k soupeřově brance. Musela tedy pomoci individuální kvalita, kterou se blýskl Sammi. Na hranici vápna se překvapivě a pěkně uvolnil, volnou cestu k brance mu zkusil ještě faulem zezadu znepříjemnit protihráč, ale Ondra akci zkušeně dohrál a nahrávkou k volné tyči umožnil doběhnuvšímu Bubákovi lehce otevřít skóre – 1:0. Fyzické rozměry hřiště ovšem nahrávaly nebezpečné střelbě i od týmu Toky a tak musel v první půli brankář Robo nezvykle často a naštěstí 100% úspěšně zachraňovat naše čisté konto po řadě jedovatých střel, při kterých bránicím hráčům běhal mráz po zádech, přestože počasí spadalo spíše do kolonky úmorných veder. Druhou půli jsme začali svižněji a velké uklidnění přineslo typické Majklovo sprinterské protáhnutí podél autové čáry, na jejímž konci s velkým přehledem místo zakončení z boku našel úplně neobsazeného Vojtu na středu hřiště, který tak mohl po dlouhém váhání v klidu vystřelit do horní části branky – 2:0. Záhy se začala obranná hra Toky pod stupňujícím se tempem hry rozpadat a otvírala se okýnka v obraně soupeře. Jedním z nich nahlédl dovnitř Rozi, na půlce vybojoval míč, změřil rychlost s obráncem, ale místo svého dalšího běžeckého vypětí ho raději zkušeně posunul na sbíhajícího Vojtu, který stačil před vyběhnuvším brankářem Toky míč usměrnit šajtlí za jeho záda – 3:0. Přes naši převahu soupeř před koncem sáhnul k power-play, která mu ale téměř nic nepřinesla resp. výtečný Krutil v brance vše zneškodnil. Naopak si Majkl na půlce svým pohybem a vyhraným soubojem řekl o zápis do střelecké listiny. Nicméně přestože frustrovaný soupeř přestal úplně hrát, čímž se dvou hráčům Glads otevřela naprosto volná cesta k brance, tak jejich vzájemné dávání přednosti v chůzi s balónem nevydržel rozhodčí a metr před brankovou čárou pískl konec zápasu. Sestava: Robo – Vojta, Rozi, Hrošák, Majkl – Bubu, Radek, Sammi, Maty.