Gladiators A - SK Západí 5:2 (2:0)

2.A třída - sobota 29.9.2007 - Horní

0.0.0000 - Vojta
Jako anděl strážný provedlo pozdní podzimní slunce červenou družinu Glads jedovatým bludným sadem plným nástrah a přivedlo je ke hledanému stromu, kde rostou tříbodová rajská jablka:-)
V lehce pozměněné sestavě, kde Sammiho nahradil Bubu, přibyl František a s dvěma marody jsme v ranním zápase až těsně před výkopem na hřišti spatřili našeho 5-členného loudajícího se soupeře. (Robo, V.,Hložis, František, Žiry, Lukáš, Bubu, Majkl a Willy).
O našem cíli nebylo pochyb a tak jsme se do soupeře zakousli celoplošným presinkem hned od první minuty. Západí ale poměrně zkušeně odolávalo a naopak to bylo ono, kdo v desáte minutě zahrozilo ojedinělým brejkem a hned nám zasadilo velmi nepříjemný futsalový direkt – 0:1. Z našeho nekončícího obléhání branky soupeře nás bohužel vyrušila opět změna skóre v náš neprospěch– 0:2. Jeho jediný, ovšem dost kvalitní útočník, nám zle topil při svých výpadech směrem k nemocnému Robovi v brance. Za takovéhoto nepříznivého stavu se odcházelo i k poločasovým poradám.
Po půlce jsme se pokusili upravit naší taktiku a doplnili naše řady čerstvým Willym. Naštěstí se konečně brankově projevila naše drtivá převaha a hned po 40ti sekundách se prosadil Lukáš střelou mezi brankářovy nohy. Ani vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat a opět v tom měl prsty Lukáš. Sbíhajíce před branku jednoduše pustil mezi svýma nohama Vojtovu přízemní nahrávku a ta tak šťastně skončila v síti – 2:2. A na konci asi 5minuty jsme dokonce konečně i vedli! Majkl, klasicky k překvapení nás i ostatních a hlavně soupeřova gólmana, doběhl balón u autové čáry a podél laxního brankáře poslal balón z těžkého úhlu do branky – 3:2. V ten moment soupeř víceméně rozpustil svůj obranný val a my mohli s gustem konečně začít útočit do volnější obrany. V desáté minutě s chutí a dobře hrající Willy virtuálně zastoupil absentujícího Sammiho, narazil si s Vojtou balón na středu hřiště a vyslal ho do brejku po levé straně – 4:2. Skoré uzavřel Lukáš, jehož střelu si soupeř srazil do vlastní branky – 5:2.
Po psychické stránce letos možná zatím nejtěžší utkání. Věřím, že jsme tak úspěšně prošli prvním velkým testem favorizovaného týmu, který se musí vyrovnat s betonujícím soupeřem, velmi nepřesným rozhodčím a přesto utkání zvrátit na svou stranu.