Gladiators Brno futsal club

Souhrn zápasu

Glads A - Amor Kloboučky B 5:1 (2:0)

Krajský přebor - sobota 4.12.2021 - Střední

Článek

25.12.2021 - Švanci

Do kroniky památných gladiátořích zápasů se zcela jistě zapíše i zápas s Amorem Kloboučky, který se konal v sobotu 4.12.2021. Zatímco absence na straně Glads byly značné (pár gladiátorů zdolával evropská Kilimandžára s růžovou dečkou, pasři z B týmu v době špílu domrdávali malýho, popř. Mira házel na stůl rukavici, Sami doma léčil fialového koňara a telefonát Iljovi dopadl zjištěním, že u televize posrkává provar s nájezdem na nadomrdlého bíbopka), Amor se v době, kdy se do haly na Střední dopotácelo s Rumanem všehovšudy 7 gladiátorů (plus z předcházejících špílů béčka zdecimovaný, nehrající Kauli), futsalově rozehřál remízou s vedoucím týmem soutěže Hombres.

Co se však odehrálo na palubovce, nečekal zřejmě ani nejvěrnější fanoušek Glads.

Úvodní minuty zápasu patřily oťukávání z obou stran. Pasři z Amoru sice dokázali na kopačkách držet balón, avšak dobývání saRumanovy branky nikam nevedlo, neboť Glads poctivě bránili. A následně i udeřili! Po střele Pala z pravé strany se odražený balon dostal na vápně k Tonimu, který zkušeně uklízel do brány. 1:0. Koncentrace gladiátorů nepolevila a tři muži v útoku a tři v obraně se nadále poctivě soustředili zejména na obranu. Po zisku míče a mírně pomalejší, avšak účelné kombinaci zkusil pozornost brankáře hostí opět Palo z pravé strany a ejhle. Sice z úhlu, ale mezi nohy brankáře. 2:0. Do poločasu se již nic zásadního z pohledu hry nestalo. Z pohledu chatrného zdraví se však stihl ještě zranit Palo, který následně zbytek zápasu dohrával doslova o jedné noze.

V poločasové pauze zápasu, zavánějícím Csaplárovou pastí, tedy na střídačce seděli do pole: Jednonohý Palo, v dobré formě, avšak ten den již třetí zápas hrající Vlasy, Šprt s pochroumaným kolenem (ale ne úplně jednonohý), s těžkou nadváhou hrající Švanci, rovněž třetí zápas hrající Jura, jež musel oprášit dovednosti hráče hrajícího v obraně a jediný kvalifikovaně vypadající futsalista Toni. Plán byl tudíž jasný. Hlavně bránit.

Do druhého poločasu nastoupili soupeři z Amoru s napadáním, které Glads dělalo problémy. Glads se s balónem u nohy zpravidla pokoušeli o nákop na hrušku Šprtovi, který se pral o to, aby udržel balón pro někoho z druhé vlny. Často nákop skončil mimo hrací plochu. Zkrátka jednoduchý futsal.

Tento jednoduchý futsal však nesl kýžené ovoce. Ač hostům nešla upřít snaha, napadáním a následným dobýváním branky Glads se postupně vyčerpávali. Útokům hostů chyběl potřebný drajv a to málo, co Glads nestihli svým destruktivním futsalem zlikvidovat již v zárodku, pochytal dobře hrající Ruman. Po jednom z nákopů a vybojovaném rohu to byli právě gladiátoři, kteří udeřili. Signál, připomínající klasické „ven“ po Jurově rozehře nekompromisně zavěsil do brány Vlasy. 3:0. Několik minut na to na půlce vybojovaným balónem vybídl Vlasy k nájezdu Švanciho. Kaulimu sice během nájezdu škubalo v krku, ale provedení „zavři oči a po zemi doprostřed“ bylo bezchybné. 4:0. Bojovný výkon v čele s jednonohým Palem, který si o střídání říkal tak, že za postranní čáru doskákal po jedné noze, korunoval geniálním zakončením „a la Patrik Schick“ Toni, který z naší půlky obloučkem přeloboval vyběhnutého golmana hostí. 5:0. V tuto chvíli musel pookřát i ten největší gladiátoří škarohlíd.

K naprosté dokonalosti chybělo už jen neinkasovat. Bohužel po jedné z kombinací hostí propadla za záda Rumana tečovaná střela zpoza vápna. Výsledkem 5:1 pro Glads nakonec zápas i skončil. Kdo na zápas s koronavirovou kapacitou stadionu (20 lidí) dorazil, nemohl litovat. Neuvěřitelně srdnatý výkon bez zbytečných chyb. Aktéři zápasu budou jednou u mutyho na tento výkon nostalgicky vzpomínat.

Sestava a statistiky

JménoGABŽKČKGWG
Michal Toncr202001
David Švancara112000
Pavel Vlasák112000
Jiří Vašina022100
Pavel Šuvada101000
Petr Kejduš000000
Roman Poledna (G)000000

Příští zápasy

sobota 23.9 - 10:00
A vs. Stones

Zprávy pro tým

19.9.2023 (INTERNÍ)
Pro zobrazení zprávy se přihlašte.
12.9.2023 (INTERNÍ)
Pro zobrazení zprávy se přihlašte.
27.6.2023 (INTERNÍ)
Pro zobrazení zprávy se přihlašte.

Partneři

MTE
PUX travel
Lebeda stavitelství
OFTIA
Grant Direct
Ideal Graphics
IK consult

Kalendář

září 2023
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Dotazník klubu

Přihlašte se!