Gladiators A - Amor Kloboučky B 5:1 (2:0)

Krajský přebor - sobota 4.12.2021 - Střední

25.12.2021 - Švanci

Do kroniky památných gladiátořích zápasů se zcela jistě zapíše i zápas s Amorem Kloboučky, který se konal v sobotu 4.12.2021. Zatímco absence na straně Glads byly značné (pár gladiátorů zdolával evropská Kilimandžára s růžovou dečkou, pasři z B týmu v době špílu domrdávali malýho, popř. Mira házel na stůl rukavici, Sami doma léčil fialového koňara a telefonát Iljovi dopadl zjištěním, že u televize posrkává provar s nájezdem na nadomrdlého bíbopka), Amor se v době, kdy se do haly na Střední dopotácelo s Rumanem všehovšudy 7 gladiátorů (plus z předcházejících špílů béčka zdecimovaný, nehrající Kauli), futsalově rozehřál remízou s vedoucím týmem soutěže Hombres.

Co se však odehrálo na palubovce, nečekal zřejmě ani nejvěrnější fanoušek Glads.

Úvodní minuty zápasu patřily oťukávání z obou stran. Pasři z Amoru sice dokázali na kopačkách držet balón, avšak dobývání saRumanovy branky nikam nevedlo, neboť Glads poctivě bránili. A následně i udeřili! Po střele Pala z pravé strany se odražený balon dostal na vápně k Tonimu, který zkušeně uklízel do brány. 1:0. Koncentrace gladiátorů nepolevila a tři muži v útoku a tři v obraně se nadále poctivě soustředili zejména na obranu. Po zisku míče a mírně pomalejší, avšak účelné kombinaci zkusil pozornost brankáře hostí opět Palo z pravé strany a ejhle. Sice z úhlu, ale mezi nohy brankáře. 2:0. Do poločasu se již nic zásadního z pohledu hry nestalo. Z pohledu chatrného zdraví se však stihl ještě zranit Palo, který následně zbytek zápasu dohrával doslova o jedné noze.

V poločasové pauze zápasu, zavánějícím Csaplárovou pastí, tedy na střídačce seděli do pole: Jednonohý Palo, v dobré formě, avšak ten den již třetí zápas hrající Vlasy, Šprt s pochroumaným kolenem (ale ne úplně jednonohý), s těžkou nadváhou hrající Švanci, rovněž třetí zápas hrající Jura, jež musel oprášit dovednosti hráče hrajícího v obraně a jediný kvalifikovaně vypadající futsalista Toni. Plán byl tudíž jasný. Hlavně bránit.

Do druhého poločasu nastoupili soupeři z Amoru s napadáním, které Glads dělalo problémy. Glads se s balónem u nohy zpravidla pokoušeli o nákop na hrušku Šprtovi, který se pral o to, aby udržel balón pro někoho z druhé vlny. Často nákop skončil mimo hrací plochu. Zkrátka jednoduchý futsal.

Tento jednoduchý futsal však nesl kýžené ovoce. Ač hostům nešla upřít snaha, napadáním a následným dobýváním branky Glads se postupně vyčerpávali. Útokům hostů chyběl potřebný drajv a to málo, co Glads nestihli svým destruktivním futsalem zlikvidovat již v zárodku, pochytal dobře hrající Ruman. Po jednom z nákopů a vybojovaném rohu to byli právě gladiátoři, kteří udeřili. Signál, připomínající klasické „ven“ po Jurově rozehře nekompromisně zavěsil do brány Vlasy. 3:0. Několik minut na to na půlce vybojovaným balónem vybídl Vlasy k nájezdu Švanciho. Kaulimu sice během nájezdu škubalo v krku, ale provedení „zavři oči a po zemi doprostřed“ bylo bezchybné. 4:0. Bojovný výkon v čele s jednonohým Palem, který si o střídání říkal tak, že za postranní čáru doskákal po jedné noze, korunoval geniálním zakončením „a la Patrik Schick“ Toni, který z naší půlky obloučkem přeloboval vyběhnutého golmana hostí. 5:0. V tuto chvíli musel pookřát i ten největší gladiátoří škarohlíd.

K naprosté dokonalosti chybělo už jen neinkasovat. Bohužel po jedné z kombinací hostí propadla za záda Rumana tečovaná střela zpoza vápna. Výsledkem 5:1 pro Glads nakonec zápas i skončil. Kdo na zápas s koronavirovou kapacitou stadionu (20 lidí) dorazil, nemohl litovat. Neuvěřitelně srdnatý výkon bez zbytečných chyb. Aktéři zápasu budou jednou u mutyho na tento výkon nostalgicky vzpomínat.