Gladiators A - Hombres 0:5 (0:3)

Krajský přebor - neděle 3.10.2021 - Střední

4.10.2021 - Robo

Po téměř roční pauze se áčko Glads opět postavilo k soutěžnímu utkání. Start krajského přeboru jej svedl proti starým známým Hombres, přičemž nálada mezi červenými válečníky nebyla po nedávných tréninkových výklepech daleko od pohřební.

Mnohými očekávané vraždění neviňátek se však nekonalo. Gladiators nastoupili velmi soustředěně a zdatně čelili až nečekaně opatrné hře favorizovaného soka. Bezbrankové skóre ukončil až v 10. minutě gigapešek, kdy neškodnou střelu z dálky usměrnil za Roba odraz od zad jednoho z obránců. Následně Hombres ukázali svou kvalitu, když nekompromisně potrestali dvě ztráty Glads na vlastní polovině - nejprve střílenou přihrávku ze strany vyrazil Robo přímo pod nohy útočníka a poté bílým vyšla rychlá kombinace zakončená zblízka.

Glads v první půli branku soupeře příliš neohrozili, ve druhé už ovšem k solidní defenzivě přidali i kousavý útok. Naráželi ovšem na čaroděje mezi tyčemi, který až zázračně vyrazil střely zblízka Hložise i Šváry, a když už nebyl na svém místě, Vojta bránu střeženou pouze obráncem minul. Naproti tomu Hombres předvedli dvě nóblová zakončení - Miguel ránou z první zpoza vápna ukázkově vymetl bližší arkýř a v úplném závěru útočník překonal Roba překvapivým dloubáčkem.

Přestože skóre 0:5 není nic ke chlubení, Glads zvládli premiéru proti velkému favoritovi obstojně a zasloužili si o něco pozitivnější výsledek. K obětavé obraně vedoucí k nezměrnému počtu zblokovaných střel totiž přidali i několik slušných ofenzivních akcí, které jen o fous nedošly až do cíle.