Gladiators A - Orel Řečkovice 10:1 (3:1)

Krajský přebor - neděle 4.10.2020 - Střední

5.10.2020 - Robo

Už dvacátý season opener v historii (ne)stárnoucích Glads jim přivedl do cesty tradičního a většinou velmi nepříjemného protivníka. Bolestivou vzpomínku na lednový výplach v Kuřimi však červení válečníci zahnali suverénním výkonem a nejdrtivějším triumfem v dějinách vzájemných střetů s řečkovickým Orlem.

První šrám přitom utrpěli už v 5. minutě Gladiators, když se Robo vydal z brány zmenšit úhel osamocenému soupeři, jenže přihrávku na něj stihl Majkl vypíchnout do Robova protipohybu tak nešťastně, že se míč došoural až do sítě. Další vajíčka už se však kladla výhradně do orlího hnízda.

Hned za minutu obstarala vyrovnání povedená souhra, v jejímž závěru Vojta oslovil Adama před zcela odkrytou bránou. Vzápětí oplatil Orel laskavost s vlastním gólem, když se Jurova střela vyražená brankářem vrátila do cíle od nohy obránce. Do poločasu pak ještě Sami osvědčil přehled matadora, když uvolnil na vápně Majkla, který našel flečmen u bližší tyče.

O přestávce se Glads připravovali na řečkovické vzepjetí, místo toho však dominovali ještě výrazněji a zatímco Robo mohl zívat nudou, na druhé straně se rodily čarokrásné akce. Vzrušené pohledy přinášela především souhra MaMa (Majkl-Mašina), při níž první jmenovaný dvakrát servíroval před prázdnou klec a druhý labužnicky zavěšoval. Jura tuhle laskavost poté oplatil Hložisovi, který šikovně před gólmanem usměrnil míč k bližší tyči, načež Adam po výzvě Šprta zvýšil už na 7:1.

Pokus o power play bezradného Orla přinesl další snůšku, když provizorního gólmana postupně překonali Vojta z úhlu k bližší tyči, Majkl na zadní po Samiho příhře a Adam průstřelem po Šprtově pasu. První špíl tedy cajk.