Amor Kloboučky B - Glads A 2:4 (0:0)

Krajský přebor - sobota 7.3.2020 - Vyškov

Článek

9.3.2020 - Hložis

Poslední dvojzápas devatenácté sezony v historii Glads A přinesl výjezd do vyškovské haly známé vyleštenou palubovkou, na níž mají míče nebývalý skluz. Ten měl i časový program, a proto Glads dlouze přihlíželi, jak dvojice Obruča-Horák v předcházejícím špílu devastuje nebohé béčko Kalábku a v chůzi sází jeden gól za druhým.

Glads čekal následně posezónní škopek U Míče a motivace přivézt s sebou ze závěrečného dvojšpílu nějaké body byla vysoká. A to navzdory objektivím skutečnostem, že na podzim Glads vydřeli pouze jednu remízu a nyní se k odvetám sešli v počtu 7+1 s nemocným Vojtou jako jedním ze tří beků.

Obrana však byla paradoxně to, co šlo hostům v prvním poločase proti Kloboučkám nejlépe. Modří domácí tak neměli víceméně žádné šance, pozdravy zdálky snadno pokryl Ruman. Zato červení měli příležitostí k otevření skóre hned několik, bohužel z mnoha brejkových situací nic nevytěžili.

Bezbrankový stav rozčísli začátkem druhé půle hráči Kloboučků a rychle odskočili dokonce do vedení 2:0. Z pohledu Glads se jednalo o gigapešek, ovšem vidina škopku bez bodů byla příliš nepříjemná. Glads tedy povstali a zápas zkušeně otočili.

Nejprve zužitkoval kombinaci Majkla s Vojtou v přečíslení 3 na 2 Adam a střelou zboku snížil na 1:2, načež Hložis naběhl do volného prostoru před brankou a Vojtovu pobídku z autu umístil na zadní tyč. Netrvalo dlouho a Majkl usměrnil Jurovu střílenou náhru zleva pod padajícího gólmana a čtvrtým vítězným gólem v sezoně ovládl tuto statistiku v rámci A týmu. Pojistku na 4:2 přidal znovu produktivní Adam.

Závěr byl nervózní, Glads mírně zmatkovali, ale náskok uhlídali a Hložis mohl zvýšit do prázdné branky, byl však stažen dobíhajícím bekem. Následovat měla penalta a zřejmě i červená karta, ale arogantní rozhodčí Tomáš Slanina pouze ukončil zápas a následně odešel na dvacet minut “nahoru”, jak sdělili kouřící sudí poté, co se Glads domáhali pokračování programu druhým zápasem. Spěchali jsme na přece na to pivo!

Šprt | 6.3.2020
sobota 7.3.2020 17:45 - Vyškov - Ruman, Hložis, Franz, Vojta, Majkl, Jura, Adam, Šprt, (Michal)