Gladiators B - Atlantis 1:1 (1:1)

Okresní přebor - sobota 5.10.2019 - Maloměřice

5.10.2019 - Hložis

První bod je na světě! Glads B byli proti Atlantisu celý zápas lepší, ale kvůli nemohoucnosti před brankou soupeře musejí být rádi za remízu 1:1.

Benfika byla aktivní od samého počátku a protivníka s jedním pasrem na střídání a Zdendovým pobočníkem v roli kapitána vystrašila už po pár minutách pohotovým zakončením Jury do tyče.

Do vedení šel nicméně Atlantis, jemuž ke gólu z ojedinělého brejku pomohlo co jiného než naše teč - Glads si dali už pátý (polo)vlastní gól v nové sezoně. Povzbuzený soupeř zahrozil krátce nato podruhé, avšak aura Robova miláška na levé ruce vytlačila míč na břevno.

Glads i nadále obléhali branku Atlantisu, s nímž se dosud střetli pouze v sezoně 2001/02! Tehdy z toho bylo kontumační vítězství a prohra 1:5 v bájné sestavě Získal - Červenec, Němec, Peštál, Nejezchleb - Drápal (autor branky), Geršl, Gondek, Homolka, Hošek (!).

Aktivní hra generovala řadu sražených střel, ovšem ani signály z rohů a zejména mnoha autů nevycházely - nástřely z postranních čar se většinou tříštily už o první obrannou linii. Proto Vojta naznačil alternativní způsob rozehry a zmátl tím soupeře natolik, že ten si jeho nákop přímo z autu na zadní srazil do sítě - 1:1.

Druhý half nabídl tentýž obrázek: územní převahu Glads, četné střely téměř výhradně mimo kasu, fňukajícího soupeře s číslem sedm a občasné brejky Atlantisu. Tomu však nepomohl ani oddechový čas a tlak červených patnáct minut před koncem začal sílit. Diváci i rozhodčí Kincl a Čep, prostřednictvím komunikačního zařízení čile rozebírající zážitky posledních dní, napjatě čekali, kdy přijde vítězný zásah. Když už se zdálo, že spásu přinese sváteční střelec Franz, zabránil mu v tom v kase se motající Jura svými zády.

Glads, jejichž nohy tížily silné zážitky z pátečního výletu na NHL v Praze, v poslední minutě ještě přežili klinickou smrt v podobě dalšího břevna soupeře, který jinak za druhý poločas nepředvedl zhola nic.

Jak to shrnul z tepla domova Rozi: Glads konečně našli recept na bod! A příští neděli vzhůru na tři špíly během sedmi hodin: Benfiku opět v 9 ráno čeká Eliška, odpoledne zahajuje v Kraji áčko, které vyhlíží dvojutkání se soupeři ze zvířecí říše - po blanenské Kobře je čekají staří známí Orli z Řečkovic.