Gladiators A - Toka 4:3 (2:1)

1.A třída - sobota 11.10.2008 - Srbská

13.10.2008 - Vojta
Druhý sobotní zápas přinesl pro náš první tým zatěžkávací zkoušku spíše po stránce psychické. Hráči rozjitření po vítězství nad víceméně druholigovým soupeřem museli čelit další výzvě v podobě do výkopu nepřítomného soupeře, který naopak zjevně nepřišel s naší skupinou soupeřit v množství naběhaných kilometrů. I tak jsme zápas ve zcela odlišném duchu zvládli a mohli si gratulovat k až téměř překvapivě úspěšné první polovině podzimní části. Toka zpočátku čelila našemu tlaku jen ve čtyřech mužích, ale už po pár jejich dotecích s balónem bylo jasné, že jim tato situace není cizí a nebude lehké tento zápas dovést do klidného vítězného konce. Malým vysvobozením byla naše první branka, kdy se Vojta dostal za stojatou obranu soupeře a svojí tradiční střelou - hodně síly, méně přesnosti, hlavně trefit branku – prostřelil soupeřova brankáře – 1:0. Zmíněného hráče vůbec tento zápas nezastihl v optimální pohodě a tak se mohl jen čílit, že netrefil před prázdnou brankou krásnou výzvu od Šprta a o chvíli později z bezprostřední blízkosti orazítkoval jen tyč po perfektní kombinaci Matyho se Šprtem. Navíc v dalších závarech před brankou na oplátku své spoluhráče přehlídl. Bohužel soupeř této lehké mizérie využil a kolem 10.minuty snížil – 1:1. Hluboké a vděčné vydechnutí těsně před přestávkou lehce se v koncovce trápících Glads přinesla až rodinná souhra Šváry s Radkem, který nejistému brankáři doklepl horký brambor za záda. I v druhé půli jsem měli převahu, hlavně jakékoli rychlejší pohyby s balónem dělaly statickému soupeři evidentní problém. Nicméně to byl soupeř, který opět vyrovnal, kdy první těžkou střelu Tůček ještě dobře vykryl, ale na dorážku byl díky zaváhaní našich obránců krátký – 2:2. Naštěstí třetí gól již brzy spáchali Šprt s Matym – prvně jmenovaný střílí a nepokrytý Matoušek může vyraženou kuličku doklepnout do důlku - 3:2. Čtvrtý gól padl z velkého závaru po rohu, po němž Sammi dorazil na poněkolikáté míč za záda dezorientovaného brankáře. Rohu ovšem předcházel krásně sehraný signál z přímého kopu, kdy k údivu všech Sammiho umístěná bomba po Švárově přesném přiťuknutí byla vyražena vedle branky. Poté následovalo opět několik našich velkých šancí a mohlo se zdát, že je jen otázkou času, kdy se ujme nějaká střela například po perfektní narážečce Matyho s Vojtou, kdy dezorientovaný sobotní nešťastník naopak místo střely z jasné pozice chaoticky hledal své spoluhráče vedle branky. A tak pomalu přišel závěrečný nápor Toky, který bohužel přinesl ovoce, ale naštěstí jen jednou, kdy střílenou nahrávku před brankou nikým nepokrytý protihráč mohl pohodlně usměrnit za záda bezbranného Švába – 4:3. V závěru jsme si tedy užili již trošku tradičního náporu soupeře, který jsme ovšem opět zvládli.