Helas B - Gladiators A 5:6 (4:3)

Krajský přebor - neděle 7.10.2018 - Maloměřice

10.10.2018 - Hložis

Po domácí ztrátě náprava v podobě vítězství venku. Obrat ve druhém poločase. První vítězství nad Helasem B v historii klubu. Zápas druhého kola Krajského přeboru přinesl Glads řadu pozitiv.

Vstup do utkání nám vyšel skvěle, hráli jsme dobře a rychle získali náskok 2:0. Nejprve Rozi po Kauliho pasu zleva chirurgicky přesně zakončil přečíslení 3 na 2 na bližší tyč, záhy Šprt z oblíbené pozice těsně před gólmanem doťukl do sítě předchozí Vojtovu střelu a Adamovu dorážku.

Přestože si poté Kauli srazil do vlastní kasy nahrávku soupeře na zadní tyč, vedení o dva góly jsme měli rychle zpátky - Adam vykouřil beka Helasu a s jeho střelou si gólman nedokázal poradit.

Záhy však sklapla Csaplárova past - Helas v sestavě s polovičním věkovým průměrem oproti našemu využil dva rychlé kontry a bylo srovnáno. A co čert nechtěl, těsně před pauzou ještě na posledním zaskakující Majkl neuhlídal předávku na hruškařovi, který sklepl nabíhajícímu pasrovi a ten snadno zametl míč za debutujícího Luďka.

V kabině však panoval optimismus, naše dosavadní hra totiž byla dobrá na obou stranách hřiště, byť tomu poločasové skóre nenapovídá.

Druhý half jsme zvládli bravurně. Přestože poslední dobou nám druhé poločasy body spíše braly, tentokrát jsme uvadajícího soupeře k ničemu nepustili a sami nasázeli tři góly. A jediné inkaso přišlo po chybném výhozu.

Na 4:4 nejprve srovnal Adam po sólu z poloviny hřiště a zakončení tvrdým bodlem pod břevno. Na 5:5 pak po jediném záchvěvu soupeře znovu vyrovnal Šprt, který nacpal pod horní tyč dorážku Vojtova zakončení po rohovém kopu.

A nejslavnější okamžik, tedy vítězný gól na 6:5, zajistil opět Adam, který definoval nový signál z autu - Vojta rozehrál nakrátko, Adam udělal rychlou kliku do středu a překvapil brankáře střelou na bližší tyč. Splnili jsme tak koučův pokyn dát aspoň dva góly ze standardek.

V závěru soupeř zkoušel power-play, ale díky dobré obraně neměl víceméně žádnou šanci ohrozit náš plný bodový zisk.

Příjemné odpoledne jsme zakončili společným škopkem v místním baru :)