Gladiators A - Saňaři 8:4 (6:2)

Krajský přebor - čtvrtek 9.11.2017 - Střední

Článek

13.11.2017 - Ilja

Ve čtvrteční dohrávce Krajského přeboru se proti sobě postavily celky Gladiators Brno a Saňaři Sokolnice. Ani jeden z týmů nebyl v optimálním rozpoložení, Glads měli za sebou dvě prohry v řadě a Saňaři dokonce čtyři.

Domácím se nebývale povedl vstup do utkání, když v 11. minutě vedli už 4:0. Nejprve se doklepnutím na zadní prosadil Šprt, pak překvapil hostujícího gólmana po Rumanově výhozu Mara, jeden gól si hosté dali sami a čtvrtý přidal po signálu střelou k tyči Vojta. Pak se teprve probudili Saňaři a po nedůrazu domácích dokázali dvakrát snížit, Glads ale vždy pohotově odpověděli. Nejprve se na hrotu překvapivě objevil Franz a střelou přes gólmanovy rukavice dostal míč pod břevno, podruhé pak při power-play hostů vybojoval Kauli míč pro Ilju, který se už po předchozích několika neproměněných šancích prázdné branky nezalekl a zblízka stanovil poločasové skóre na 6:2 pro domácí.

Druhá půlka již nepřinesla tolik gólů, na druhou stranu se začalo hrát v daleko větším tempu a rozhodně se bylo na co dívat. Zásluhu na tom měli především hosté, kteří výrazně přidali, začali domácí výrazně přehrávat a po necelých čtyřech minutách po zásluze snížili na rozdíl dvou gólů. Domácí pak chvílemi nevěděli, kam dřív skočit a z jasného zápasu se stalo drama. Naštěstí skvěle chytající Ruman přidal svoji druhou večerní asistenci, když vyslal do brejku Ilju, který s pomocí tyče propálil gólmana hostí. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Palo, když z těžké pozice na vlastní polovině trefil prázdnou branku.