Gladiators A - Panama 2:2 (1:0)

Krajský přebor - neděle 25.3.2018 - Střední

26.3.2018 - Vojta

Začátek zápasu nebyl rozhodně standardní, průběh už zcela dle tradice soubojů s Panamou. Glads jakožto domácí potrápily neuklizené mantinely, absence časomíry a dokonce i pořadatelů.  Dopolední dvojzápas Béčka poškádlil svalové úpony většiny večerní sestavy Áčka. Korunu tomu nasadil soupeř, který se snažil uzmout oblíbenou startovací stranu hřiště, ale tento lišácký krok ještě zkušeněji zvrátil Rozi prohraným losem a volbou preferované strany.

Nekompromisní bitva jako vždy. Kdo dá první gól vyhrává, kdo křičí, byl možná faulován. Tony se Šuvym se ujali sebevědomě obstarání prvního gólu. Výměnu míče kolem půlky doprovodila narážečka a následná nahrávka pod sebe na vápno, odkud Šuvy tvrdě zakončil pod břevno. To vše během pár sekund.  Již v první půli Panama ukázala prvky pěkné sehranosti až signálů a párkrát překonala i tak dobrou obranu domácích, ne však už Roba v brance. Více a větších šancí si vypracovali Gladiators, žel ani Hložis v dorážce z bezprostřední blízkosti tyčky nepřelstil výborného brankáře hostí, který byl na druhé straně branky neskutečně rychle. Závěr první půle obstarala hra 4 na 3 po tvrdém faulu na Kauliho, nicméně hraná s cílem držet balón a vystřelit jen jednou.  Rána na zadní tyč šla bohužel za sbíhajícího Majkla.

Druhou půli odstartovala dohrávka přesilovky, Vojta využil více prostoru na své levé straně a jeho ráznou nahrávku před branku ještě před nohou Šuvyho nasměroval do sítě sám hráč oranžových – 2:0. Následoval Robův luxusní zákrok, kterým vytěsnil střelu k tyči po rychlém přenesení hry od Panamy.  Chvíli na to už byl ale krátký na schovanou a navíc milimetrově přesnou střelu Segala k pravé tyči.  Tlak Panamy stoupal, červení museli bránit na 100% a chodili brejky do oken v obraně.  Po jednom z nich Šuvy ukázkově zabojoval s přesilou soupeře u brankoviště, ale polovysoký zpětný míč před prázdnou branku Vojta unáhleně spíše netrefil než trefil. Neujal se ani Kauliho nájezd, Majkl po kličce gólmanovi z nulového úhlu branku netrefil. Panama hrála čím dál víc vabank a dočkala se chvilku před koncem. Další střelu Segala domácí obrana tečovala do protipohybu svého brankáře – 2:2. Glads měli v poslední minutě a půl exkluzivní možnost další přesilovky po druhé ŽK, ale hosté jejich nástřely na branku zkušeně odvrátili.