Gladiators A - SK Líšeň 5:5 (2:0)

Krajský přebor - neděle 4.12.2016 - Hala Střední

Článek

5.12.2016 - Vojta

Glads předvedli velmi pěknou první půli. Druhá část přinesla nebývalý obrat Líšně z 0:3 až na 5:3. Domácí díky velkému úsilí nakonec v závěru poměrně zaslouženě vyrovnali.

První gól připravil Šuvy, pohrál si s obráncem na zádech a posunul míč na Tonyho, ktery polovysokou střelou k tyči poslal domácí do vysněného vedení. I druhý gól přidal ve formě hrající Šuvy, samostatný únik zakončil ledově klidným blafákem Dafimu. Do konce poločasu Glads hráli soustředěně, přesně i nápaditě a Líšeň mohla děkovat Dafimu, že skóre zůstalo jen 2:0.  Soupeř ohrozil domácího brankáře jen jednou, což odrážel poměr sil na hřišti.

I vždy ošemetný začátek druhé půle zvládli domácí perfektně a odměnou jim byla pěkná akce hruškaře Šprta, který podržel míč u nohy celou dobu, než z půlky přiběhl Švára a nadvakrát proměnil jeho výzvu. Pak přišel pro domácí šok. Dva relativně šťastné góly Líšně během dvou minut převrátily sebevědomí týmů na hřišti. Hosté s chutí hladového bojového psa dál cupovali ustrašené domácí a během 10 minut byl stav rázem 3:5.

Velká touha po bodovém zisku ale vrátila Glads do hry a enormním úsilím skóre nakonec vyrovnali dvěma podobnými góly. Šuvy poprvé ze hry a podruhé z přímého kopu našel Juru u zadní tyčky a ten svoji nelehkou roli nakonec zvládl - 5:5.