Orli Bef Kotvrdovice - Gladiators A 8:4 (4:0)

Krajský přebor - pátek 18.3.2016 - Jedovnice

29.3.2016 - Ilja

"Glads pohlednou aktivní hrou zle potrápili favorita z Kotvrdovic! Po sérii nešťastných gólů to vypadalo na debakl, ale zázračné zmrtvýchvstání brněnských gladiátorů udělalo ze zápasu nevídané drama. Po snížení na 4:5 přikovali Glads soupeře k vlastní bráně a jen nastřelené tyčky zabránily vyrovnání. Definitivní rozhodnutí pak přinesly šťastné slepené góly domácích při závěrečné power-play."

Tak. Takhle bychom si všichni přáli, aby vypadal referát ze zápasu s třetími Kotvrdovicemi. Ale teď jak to bylo doopravdy.

Realita byla taková, že domácí prvních 10 minut svojí aktivní hrou brněnské jasně přehrávali, byli důraznější a rychlejší a druhá nejlepší obrana soutěže tak trochu nestíhala. Glads navíc několik gólů soupeři přímo darovali, tentokrát na hřišti zůstalo jen velmi málo jejich hráčů s čistým svědomím. Hra dopředu se sice s postupem času zvedala, bohužel však zůstalo jen u nastřelené tyče a několika příležitostí, které zhatil skvěle chytající domácí gólman. Naopak domácí měli řadu dalších velkých šancí a některé dokázali proměnit, takže si do poločasu připravili luxusní náskok 4:0.

A možná právě pod vlivem pohodlného vedení vstoupili Orli do druhé půle trochu lehkovážně a nechali Glads daleko více prostoru. O to více frustrující však bylo, že ze svých několika málo výpadů do otevřené obrany vytěžili další tři góly... Gladiátoři se tak bohužel prosadili až za stavu 7:0, kdy čestný úspěch zaznamenal střelou pod víko Ilja. Domácí pak opět z brejku navýšili, následně však po hezké kombinaci nějak dotlačil do sítě míč Jura. A když skóroval bodlem Šuvy a po něm rozvlnil síť i Sami, domácí si raději vzali tři minuty před koncem time-out. Na závěrečné minuty se potom už dokázali soustředit a další korekci výsledku nepřipustili.

Glads alespoň ve druhé půli herně nepropadli a místy byli dokonce lepším týmem, pravdou však zůstane, že borci z Kotvrdovic dnes vyhráli zcela po zásluze.