Slovan Brno - Gladiators A 3:6 (2:4)

Krajský přebor - pátek 18.12.2015 - Pohořelice

14.1.2016 - Robo

Ostrá slova byla slyšet od hráčů Slovanu při dramatické předvánoční řeži. Zatímco domácí měli nabroušené jazyky, za Glads mluvily góly a z pohořelické bažiny si tak odvezli pod stromeček bodovou nadílku.

Lepší vstup si červení ani představit nemohli. Hned při první útočné akci Michal vysunul středem Pavla, který trefil mezeru mezi nohama brankáře. A ještě, než si stihl domácí gólman opatřit zástěru, nachytal ho z první k bližší tyči Jura. S rychlým vedením 2:0 bylo Gladiátorům hej a zhruba prvních deset minut více méně kontrolovali hru, jenže kola domácího válce se možná rozjížděla pomalu, ale o to drtivěji. Netrvalo dlouho a technicky zdatný Slovan v hale rozjel nevídané střelecké manévry. Domácí pálili často a tvrdě, naštěstí však většinou jen do Roba a jeho obětavých spolubojovníků. A na co byl pasr povolaný z futsalového důchodu krátký, to za něj vyřídily zpřátelené tyče.

Jak rostl počet spálených šancí Slovanu, hromadila se také frustrace jeho hráčů, až jeden z nich otestoval své muay thai umění na Šprtovi, kterého mimo hru složil loktem. Následná červená karta spustila divokou slovní estrádu, do níž se zapojila také dvojka od časoměřického stolku, naštěstí výsledkem přesilovky byla pohotová Jurova dorážka Pavlovy rány a už třígólový polštář pro Glads. Ti si na něm ovšem nezchrupli dlouho - přetížená obrana během půlminuty dvakrát dovolila domácím zakončit zblízka a pocitem křivdy motivovaný Slovan v tu chvíli zcela ovládal hru. Jediné, co domácí neměli pod kontrolou, byly emoce, z čehož vyplynuly dvě gladiátoří desítky - tou první se Michal pokusil udělat díru do stropu, při druhé ovšem Pavel sestrojil rouru pod břevno a Glads si mohli v poločase užívat dvougólové vedení 4:2.

Všem nicméně bylo jasné, že druhá půlka bude ještě horká, a její úvod byl přímo žhavý. Hráči Slovanu v kabině totiž zchladili hlavy a začali se soustředit na hru, díky čemuž Gladiátory nelítostně přikovali k jejich vápnu. Americký exulant v hostující bráně ovšem zažíval životní hodinku a i s pomocí štěstí přitahoval všechny míče jako mucholapka bzučící pasry. Domácí připomínali kováře, který buší a buší, až mu postupně dochází síly, díky čemuž Glads po několika minutách opět dostali šanci se nadechnout. Čerstvý vzduch do plic jim nalil také heroický Willy, kterou svou životní premiéru v obraně ocejchoval nejen nezměrným počtem vyhraných soubojů, ale také svou klasickou akcí zakončenou suchým kopem k tyči. Když pak ještě zaskočil za už překonaného Roba zázračným skluzem na brankové čáře, zdálo se, že tím borce Slovanu decimované střeleckou smůlou definitivně psychicky zlomil.

Domácí se sice přece jen dočkali ještě jednoho gólu, když Robovi proklouzla dorážka mezi nohama, ale to už do konce zbývalo jen pár minut. Slovan se za stavu 3:5 pokusil o hru bez brankáře, v ní ovšem Jura the Machine završil svůj hattrick, když zakončil kombinaci celé čtyřky razantním hřebíkem pod břevno.

Nutno podotknout, že pro domácí byl výsledek krutý, protože měli drtivou střeleckou a místy i herní převahu. Glads ovšem stejně jako jejich antické předchůdce zdobila obrovská bojovnost a obětavost, k níž přidali mimořádnou efektivitu ve využívání šancí a narozdíl od Slovanu také udrželi v kritických chvílích první půle nervy na uzdě.